Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Mistrzowie Monodramu – „Być jak Charlie Chaplin” – Mateusz Deskiewicz (film)

Jednym z elementów trwającego w Białej Podlaskiej 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego był występ Mateusza Deskiewicza w niezapomnianej kreacji legendy kina niemego Charliego Chaplina.

 

Najsłynniejszy komik kina niemego do dziś jest niedoścignionym idolem wielu artystów, którzy zakładając charakterystyczny melonik, dzierżąc w dłoni laseczkę i zdobiąc twarz maleńkim wąsikiem próbują zmierzyć się z fenomenem, jaki reprezentował swoją osobą brytyjski aktor. – Charlie Chaplin był ikoną kultury masowej, niesamowitym artystą. Stał się taką gwiazdą, że do dziś każdy wie, kim był – przypomniał dyrektor artystyczny 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego Krzysztof Korwin-Piotrowski

Monodram „Być jak Charlie Chaplin” został wyprodukowany przez Fundację Pomysłodalnia. – Na jego pomysł wpadł autor scenariusza Piotr Wyszomirski, który widział mnie wcześniej na scenie teatru. Podszedł do mnie i powiedział „Pan będzie moim Chaplinem”. Zaproponował mi formę monodramu. Bardzo się ucieszyłem, ale i przeraziłem jednocześnie, bo jest to najtrudniejsza forma bycia aktora na scenie – wspomina odtwórca głównej roli, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni Mateusz Deskiewicz. – Jestem sam, nie ma kostiumu, pięknych świateł, dekoracji, scenografii. Jest po prostu aktor, który przez dwie godziny ma zająć uwagę widza, ma go wzruszyć, rozbawić, śmieszyć – podkreśla aktor. Jak zaznacza, praca nad spektaklem trwała pół roku. – To monodram nie tylko o Chaplinie. To monodram o Polsce, o życiu aktora, blaskach i cieniach tego przepięknego, ale jakże trudnego zawodu. To wreszcie błyskotliwy popis wszelakich możliwości aktorskich, muzycznych i tanecznych Mateusza – dodaje reżyser Piotr Wyszomirski.

Występ uwieńczyło spotkanie z aktorem i reżyserem spektaklu w bialskiej Pizzerii Czarny Melonik.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
zdjęcia: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama