Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jakich pracowników brakuje w Białej Podlaskiej? Ich szukają pracodawcy!

Mieszkasz w Białej Podlaskiej i okolicy? Jeśli właśnie szukasz pracy, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Firmy poszukują specjalistów z różnych branż. Na pewno znajdziesz ofertę, na którą zechcesz aplikować.

Pracownik działu obsługi klienta i konsultant infolinii

Oferty na rynku pracy w Białej Podlaskiej nie pozostawiają złudzeń. To właśnie pracownicy do obsługi posprzedażnej i konsultanci telefoniczni są poszukiwani najczęściej. Praca jest stosunkowo prosta i nie wymaga specjalistycznego wykształcenia. W cenie jest natomiast łatwość nawiązywania kontaktów, brak problemów z dykcją, umiejętność radzenia sobie z problemami i powściąganie emocji (klienci bywają czasem nerwowi), a także umiejętność sprawnej obsługi komputera. Od pracowników zatrudnionych w obsłudze bezpośredniej oczekuje się dodatkowo schludnego wyglądu.

Przedstawiciel handlowy

To zawód dla ludzi mocno zmotywowanych, bo praca przedstawiciela handlowego nie jest jednym niekończącym się pasmem sukcesów. Pozyskiwanie klientów wiąże się czasem z koniecznością przyjęcia odmowy. Od kandydatów na stanowisko przedstawiciela handlowego oczekuje się samodyscypliny, umiejętności planowania, łatwości nawiązywania kontaktów, otwartości na ludzi i ich potrzeby. Wynagrodzenie przedstawicieli handlowych to prowizja od każdej zrealizowanej transakcji, więc górny limit zarobków praktycznie nie istnieje. Najlepsi w tym zawodzie liczą swoje dochody w dziesiątkach tysięcy złotych. Dodatkowym plusem jest nienormowany czas pracy.

Kierowca – także na trasach międzynarodowych

Branża spedycyjna nieustannie poszukuje kierowców, także w Białej Podlaskiej. Potrzebni są kierowcy z uprawnieniami na samochody osobowe, ciężarowe i ciężarowe z przyczepami. Osoby chętne do podjęcia tej pracy, które zdecydują się jeździć na trasach międzynarodowych, muszą się liczyć z koniecznością pozostawania w trasie także w godzinach nocnych, w weekendy i święta. Niewątpliwie plusem będą europejskie stawki zarobkowe. Kierowca międzynarodowy zarabia kilka tysięcy euro. Do wyjazdów zagranicznych niezbędna będzie przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego bądź ukraińskiego przy wyjazdach za wschodnią granicę.

Kucharz, pomocnik kucharza, kelner

Po okresie zastoju spowodowanego pandemią branża gastronomiczna wstaje z kolan i pilnie poszukuje pracowników. W Białej Podlaskiej poszukiwani są zarówno kucharze i ich pomocnicy, jak i kelnerzy. Niektóre oferty gwarantują kucharzowi zakwaterowanie, co dobitnie świadczy o braku rąk do pracy w tym sektorze. Co to oznacza? Pracownik branży gastronomicznej dostanie takie wynagrodzenie, jakie uda mu się wynegocjować.

Stolarz, posadzkarz, pracownik remontowo-budowlany

Także w branży budowlanej trudno mówić o zastoju. Tu poszukiwani są pracownicy niemal każdej specjalizacji, ale w Białej Podlaskiej przeważają oferty dla pracowników tzw. wykończeniówki. Jednak nie oznacza to, że monterzy rusztowań, zbrojarze, murarze i operatorzy maszyn budowalnych nie znajdą pracy dla siebie. Zarobki w budownictwie należą do jednych z najwyższych w kraju, pomijając sektor finansowy i branżę IT.

 

materiał: partner wydawniczy
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama