Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022 (film) (galeria)

1 września w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Białej Podlaskiej odbyła się uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2021/2022. Miejska Inauguracja Roku Szkolnego to wędrująca przez różne szkoły uroczystość skupiająca środowiska szkolne. W tym roku uhonorowano spotkaniem zespół szkół, w którego skład wchodzi obchodzące pięćdziesiątą rocznicę istnienia Przedszkole Samorządowe nr 7. Podczas uroczystości nadano placówce przedszkolnej nazwę „Dębowa Kraina”.

 

Spotykamy się w szkole, w której od kilkudziesięciu lat uczą się uczniowie o bardzo różnorodnych potrzebach. Tacy, których wspieramy opieką specjalistów, oraz tacy, którzy chcą rozwijać się w swojej pasji sportowej – mówiła na wstępie Violetta Chmielewska, dyrektor SP nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej.

Podczas uroczystości nadano placówce przedszkolnej nazwę „Dębowa Kraina”, która związana jest ściśle z unikalnym przyrodniczym otoczeniem przedszkola i została wybrana przez jego społeczność. – Dębowa gałązka jest symboliczna, ma wielkie znaczenie. Dąb, gdy zostanie posadzony, najpierw jest wiotki i delikatny, ale potem, dobrze zakorzeniony, rośnie całymi wiekami – zauważył proboszcz Parafii WNMP ks. Andrzej Biernat. Nazwa została nadana placówce decyzją Rady Miasta Biała Podlaska. – Przedszkole to fundament. To podstawa tego naszego wspólnego domu. Jeśli dzieci wyniosą z przedszkola szacunek, mądrość, dobre wychowania i zasady, to procentuje to potem w szkole, na studiach i do końca życia – zaznaczyła była dyrektor PS nr 7 Marta Jarzęcka odbierając podziękowanie za długoletnią pracę.

Do zgromadzonych przemówił prezydent miasta Biała Podlaska, który podziękował za wspólną troskę o zaplecze edukacyjne i nakreślił zarys współpracy samorządu z placówkami szkolnymi na najbliższy rok. – Wasza obecność jest najlepszym dowodem naszej wspólnej troski o bialską edukację. To jeden ze skarbów, o który dbając na co dzień, dbamy jednocześnie o zrównoważony, mądry, ale przede wszystkim perspektywiczny, ukierunkowany na lepszą przyszłość rozwój całego naszego miasta. Każdy z państwa w swoich rolach zawodowych i społecznych wnosi istotny wkład w codzienną dbałość o edukację i rozwój dzieci – prezydent Michał Litwiniuk. Włodarz przypomniał trudności, z jakimi zmagały się placówki podczas okresu pandemii i wyraził zapewnienie, że doświadczenie organizowania poprzednich okresów nauki zdalnej, a także przygotowania poczynione w okresie wakacyjnym pozwoliły sprostać ograniczeniom i gwarantują gotowość do kolejnych tego typu wyzwań. – W bieżącym roku szkolnym będziemy wciąż realizowali naszą misję edukacyjną dużo szerszym frontem z dotychczas towarzyszącymi nam ambicjami. Poza tradycyjnym procesem edukacyjnym realizujemy wiele przedsięwzięć, które w sposób katalizujący rozwój naszej oświaty wzbogacają i miejską edukację i całą społeczność. W tym roku na remonty i inwestycje w szkołach wydaliśmy 1,5 miliona złotych. Obecnie będzie realizowanych osiem projektów ze wsparciem środków z Unii Europejskiej na kwotę 12 milionów złotych – poinformował włodarz miasta.

Gratulacje i podziękowania złożyli obecni na uroczystości kierownik Delegatury LUW w Białej Podlaskiej Małgorzata Bogusz, zastępca kierownika Filii UM w Białej Podlaskiej Radosław Plandowski, wizytator DBP KO w Lublinie Bożena Duklewska, prezes ZNP w Białej Podlaskiej Krystyna Rachoń-Kulicka oraz proboszcz Parafii WNMP ks. Andrzej Biernat.


Biała Podlaska: Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego! (film) (galeria) <<==>> LINK

Biała Podlaska: Pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego w „trójce” (galeria) <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Anna Ostapiuk
film: Biper TV
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama