Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Porady: Odpowiednie firany i zasłony to klas i prestiż w każdym domu czy mieszkaniu

Projektując dom, warto jest przeznaczyć nieco czasu na wybór dekoracji okiennych. Zapoznanie się z dostępnymi na rynku firanami, zasłonami czy karniszami sufitowymi, pozwoli nam pełniej naszkicować wnętrze naszego mieszkania, a efekt finalny będzie jeszcze ciekawszy!

Bez firanki na okna balkonowe i tarasowe nie ma salonu
Czego nie może zabraknąć w każdym komfortowym domu? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, ale letnie miesiące podpowiadają, że w czołówce powinien znaleźć się taras lub przynajmniej niewielki balkon. Trudno jest wytrzymać w ciepłe dni bez możliwości wyjścia, choć na kilka chwil, na zewnątrz. Jednak w tym miejscu, pojawia się zagadnienie udekorowania firankami okien tarasowych lub balkonowych. Z natury bywają one większe i liczniejsze od tych zwykłych okien pokojowych, co czyni je też bardziej widocznymi w całej aranżacji salonu lub dowolnego innego pomieszczenia. Wybór ciekawej firanki na okno balkonowe i tarasowe zależy w dużym stopniu od tego, jaki styl preferujemy oraz czy dobierzemy do nich roletę, czy tradycyjną zasłonę. Niewątpliwie białe i wykonane z lnu przesłony są najbardziej bezpiecznym i uniwersalnym wyborem. Czy jednak kupując firanę do okien tarasowych lub balkonowych, musimy iść utartym szlakiem? Czy czasem nie warto zaryzykować kremowej barwy, ozdobnej lamówki lub ciekawego haftu?

Japońska zasłona panelowa, egzotyka w Twoim domu
Moda na otwarte przestrzenie sięga nie tylko biur, ale i naszych domów. Jednak, czy nie zdarzyło się Wam zapragnąć oddzielić poszczególne części mieszkania? Prawdopodobnie każdy z nas choć raz żałował braku ścian pomiędzy jadalnią a salonem, ich brak w pewnym stopniu możemy zrekompensować za pomocą japońskich zasłon panelowych. Tradycyjnie zalicza się je do dekoracji okiennych, ale mają one i inne ciekawe funkcje. Otóż, stosując zasłony panelowe, bez trudu stworzymy, rozsuwając je, ozdobną przegrodę w naszym domu. Z drugiej zaś strony, łatwy sposób ich składania pozwoli nam na szybkie połączenie obu części. Jednak nadal doskonale sprawdzą się one w swej tradycyjnej roli, egzotyczna japońska zasłona panelowa na oknie bez trudu dopełni wnętrze każdego domu, który zaprojektowano w oparciu o azjatyckie wzorce. Niemożliwym jest naśladowanie dalekowschodnich aranżacji bez paneli japońskich, jest to element niezbędny.


Zawsze wygodny i niezawodny, karnisz elektryczny do zasłon w apartamentach

Przesłony okienne powiesić można na naprawdę wiele różnych sposobów, część z nich jest prostsza, inne wymagają nieco więcej zachodu. Nic jednak nie pobije wygody oferowanej przez karnisze elektryczne do firanek, zasłon czy paneli japońskich. Warto tu podkreślić, że istnieją wersje dopasowane do każdej z tych dekoracji okiennych. Dlatego zakup i montaż nowoczesnego karnisza elektrycznego na sufit nie będzie wcale tak trudny i kosztowny jak by się mogło nam początkowo wydawać. Choć cena jest istotnie minimalnie wyższa od manualnej szyny, to jednak liczne zalety zasłon elektrycznych powinny przeważyć szalę. Wśród nich na pierwszy plan wysuwa się bezkompromisowa wygoda. Pomiędzy różnymi modelami, bez większego trudu, znajdziemy także egzemplarze karniszy elektrycznych w wersji smart. Oznacza to, że już nie tylko za pomocą przełączników lub pilotów, ale i za pomocą własnego telefonu będziemy mogli kierować zasłanianiem i odsłanianiem okien w naszej sypialni lub pokoju dziennym. Tego typu rozwiązania spotkamy przede wszystkim w hotelach, lecz w ostatnich latach pojawiły się też karnisze apartamentowe, dedykowane rozwiązanie do luksusowych mieszkań osób prywatnych.

 

 

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama