Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych

W miniony weekend do bialskiej komendy zgłosiły się kolejne osoby, które padły ofiarą oszustów. W jednym przypadku do zdarzenia doszło podczas sprzedaży przedmiotu na portalu ogłoszeniowym. W dwóch pozostałych do oszustwa doszło w związku z włamaniami na konto na portalu społecznościowym. W efekcie działalności oszustów pokrzywdzeni stracili ponad 6 tysięcy złotych. Apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych.

W miniony piątek do bialskiej komendy zgłosiła się mieszkanka miasta Biała Podlaska. Kobieta oświadczyła, że padła ofiarą oszusta. Na jednym z portali ogłoszeniowych pokrzywdzona oferowała do sprzedaży kombinezon dziecięcy. Schemat działania sprawcy był taki sam jak w przypadku ostatnich zgłoszeń, które trafiły do bialskiej jednostki. Pokrzywdzona otrzymała od potencjalnego nabywcy link do strony z rzekoma płatnością. Dostała też informację, że musi wypełnić pojawiające się pola tekstowe, by otrzymać gotówkę za sprzedany przedmiot. Niestety w wyniku wykonywanych operacji z jej konta „zniknęła” kwota niemal 3.400 złotych.

Podczas minionego weekendu policjanci otrzymali też dwa zgłoszenia związane z włamaniami na konto na portalu społecznościowym. W obydwu przypadkach do osób pokrzywdzonych rozesłane zostały za pomocą komunikatora internetowego prośby o przekazanie kodu blik. Niestety osoby te były przekonane, że pomagają znajomym, którzy proszą o pożyczkę. W efekcie pokrzywdzony mieszkaniec gminy Łomazy stracił 750 złotych, natomiast mieszkanka Białej Podlaskiej przesłała dwa kody Blik o wartości tysiąca złotych każdy.

Ustalamy okoliczności tych zdarzeń oraz apelujemy o rozwagę podczas transakcji internetowych. Pamiętajmy, że do oszustw może też dochodzić podczas sprzedaży produktów, dlatego uważajmy i nie otwierajmy linków przesyłanych najczęściej przez komunikator internetowy od zainteresowanych kupnem naszej oferty . Przy tego typu transakcjach absolutnie nie należy podawać zupełnie nieznanym osobom danych naszych kart płatniczych. Apelujemy o ostrożność podczas wszelkich transakcji wykonywanych w sieci.

 

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama