Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Koncert nie tylko dla Gwiazd (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 22 sierpnia 2021
, godz. 13:00
Nasz Wspólny Świat – koncert nie tylko Gwiazd dla Białej Podlaskiej to wybrany w ubiegłym roku przez mieszkańców miasta nad Krzną „mały projekt” w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Połączony z Piknikiem Rodzinnym odbędzie się w niedzielę 22 sierpnia w Parku Radziwiłłowskim.

Organizatorzy, czyli miasto Biała Podlaska, Bialskie Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna oraz autor projektu Roman Laszuk, przygotowali program, w którym każdy z mieszkańców znajdzie coś interesującego dla siebie. Celem projektu jest wsparcie Stowarzyszenia Wspólny Świat w budowie Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem. Dlatego byłoby wspaniale, gdyby osoby, które zdecydują się uczestniczyć w imprezie, nabywały przed wejściem na nią symboliczne „cegiełki”, wpłacając do przygotowanych puszek dobrowolną kwotę.

Impreza składać się będzie z dwóch części. Od godz. 13 w parku rozpocznie się Piknik Rodzinny, stanowiący blok składający się m.in. z konkursów, animacji dla dzieci, malowania twarzy, czy robienia warkoczyków. Między drzewami stanie wesołe miasteczko, dmuchańce, znajdzie się też miejsce dla dużych gier planszowych i małej gastronomii.

Od godz. 15 w amfiteatrze rozpocznie się Koncert nie tylko Gwiazd z udziałem znakomitych kabaretowych i muzycznych wykonawców. Miłośnicy żartu i satyry będą usatysfakcjonowani występem Kabaretu z Konopi, a światowe przeboje grupy ABBA przypomni przybyły ze Szczecina najlepszy polski ABBA-cover band o nazwie ABBA Show. Później na scenie pojawi się Monika Kuszyńska, w latach 2000–2010 wokalistka zespołu Varius Manx, z którym wydała trzy albumy studyjne. Od 2009 r. artystka solowa, laureatka Superjedynki, reprezentantka Polski w 60. Konkursie Piosenki Eurowizji (2015). Prowadzi działalność charytatywną, głównie na rzecz osób niepełnosprawnych, za co uhonorowano ją m.in. Medalem Św. Brata Alberta. Koncert zakończy zespół Pączki w Tłuszczu, którego gitarzystą i wokalistą jest aktor Tomasz Karolak, znany z seriali telewizyjnych „39 i pół” oraz „Rodzinka.pl”.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Roman Laszuk Podlasianin
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama