Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Zakończono budowę ulic Furmana i Nartowskiego

Zakończyła się budowa ulic Józefa Furmana i Wacława Nartowskiego w Białej Podlaskiej. Wartość tej inwestycji to 1 mln 219 tys. zł. Zadanie zrealizowało bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Obie ulice stanowią lokalne drogi zbiorcze, są jednymi z głównych ulic osiedla Kosynierów. Stanowią drogi dojazdowe do układu komunikacyjnego ulic osiedlowych. Ulica Wacława Nartowskiego ma długość ok. 340 metrów. Stanowi samodzielny dojazd do ok. 10 działek, jednak jej podstawowy układ w komunikacyjnym systemie osiedla Kosynierów umożliwia dojazd do kilkudziesięciu nieruchomości. Tym bardziej, że tereny te zostały już w większości zabudowane a progres inwestycji zarówno indywidualnych jak i deweloperskich w budownictwie jednorodzinnym i bliźniaczym – szczególnie deweloperka stanowi znaczącą ilość.

Ulica Józefa Furmana  ma długość ok. 700 metrów. Stanowi samodzielny dojazd do ponad 30 działek. Jej znaczenie dla osiedla jest jednak podobne jak opisywanej wcześniej ulicy Nartowskiego. Umożliwia komunikację z ulicami wewnątrzosiedlowymi. Tereny przez które prowadzi ul. Furmana zostały zabudowane a progres inwestycji zarówno indywidualnych jak i deweloperskich w budownictwie jednorodzinnym i bliźniaczym – szczególnie deweloperka przeniosła się na działki w ostatniej północnej części ulicy. 

Przypomnijmy, że umowa została zrealizowana w formule zaprojektuj-wybuduj, co oznacza, że wyłoniony w przetargu wykonawca wykonał wszystkie czynności kompleksowo. Ulice Furmana i Nartowskiego to ulice zaplanowane do budowy w ramach Białej Księgi Budowy Dróg w Białej Podlaskiej. 

– Warto przypomnieć, że pozostawiony przez poprzedniego prezydenta projekt budżetu na pierwszy, pełny rok naszej kadencji nie przewidywał wydania nawet złotówki na budowę dróg osiedlowych w Białej Podlaskiej. Zmieniliśmy to, konsekwentnie co roku uzupełniając miejską infrastrukturę drogową o nowo wybudowane ulice – mówi prezydent miasta Michał Litwiniuk

 

Źródło / zdjęcia: Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk / UM w Białej Podlaskiej / arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama