Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Wykorzystaj przestrzeń w swoim salonie – sofa z funkcją spania

Salon, pokój rodzinny, strefa wypoczynkowa w domu to przestrzeń bardzo często pełniąca wiele funkcji. Zwykle im mniejszą powierzchnię ma mieszkanie czy dom, tym więcej zadań stawia się przed salonem. Warto optymalnie wykorzystać tę przestrzeń, stosując meble, które mogą spełniać różne zadania. Dobrym przykładem będzie sofa z funkcją spania, która idealnie wpisuje się w pomieszczenia o wysokiej estetyce i ergonomii.

Jak optymalnie rozplanować przestrzeń w salonie?

To, w jaki sposób zostanie zaprojektowany salon, zależy od funkcji, jakich od niego się oczekuje. Współczesne projekty często stawiają na pomieszczenia wielofunkcyjne, salon z aneksem kuchennym, jadalnianym, strefą rozrywki i wypoczynku. Do tych dwóch ostatnich przestrzeni doskonale sprawdza się odpowiednio dobrana sofa czy narożnik, a także fotele. Mogą być centralną częścią przestrzeni, lub znajdować się w niedalekiej odległości od ściany multimedialnej. Jeżeli będą to meble z funkcją spania, uda się również w tej przestrzeni zaplanować miejsce do w pełni komfortowego wypoczynku czy snu – dla gości, a czasem nawet domowników.

Sypialnia czy dodatkowe miejsce dla gości?

W przypadku pomieszczeń, które mają pełnić za dnia funkcję salonu, a nocą sypialni, bardzo ważny może się okazać wybór sofy do salonu z funkcją spania. Tu poza walorami estetycznymi oraz tymi wpływającymi na komfort siedzenia, istotne są także kwestie ergonomii użytkowania oraz wygody posłania. Nawet jeżeli ma być to dodatkowe miejsce snu dla gości, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii:

  1. rodzaj mechanizmu do rozkładania – łatwość jego obsługi,
  2. wielkość powierzchni spania, jej rodzaj, twardość,
  3. obecność pojemnika na pościel.

Dzięki współczesnym rozwiązaniom sofa z funkcją spania nie musi różnić się niczym w wyglądzie zewnętrznym od sofy, której nie da się rozłożyć. Często opcja rozkładania jest wariantem dostępnym w niemal każdym typie mebli tapicerowanych danej kategorii. Warto zapoznać się z ofertą sof z funkcją spania w sklepie ramaro.sklep.pl, w którym znajduje się wiele modeli wartych uwagi, pasujących do stylu nowoczesnego, skandynawskiego, minimalistycznego czy glamour.

Relaks na wiele sposobów w strefie wypoczynkowej

Dzięki użyciu rozkładanej sofy w aranżacji wnętrza relaks może przybierać nowe wymiary. To wygodne rozwiązanie dla wielbicieli kinowej rozrywki w domowym zaciszu, pasjonatów gier na konsoli czy po prostu rodziców dzieci, którzy lubią spędzać wspólne chwile razem w wygodnej przestrzeni. Sofa z funkcją spania niekoniecznie będzie służyła wtedy do spania, a po prostu zapewni komfortowy odpoczynek nawet rodzicom i dzieciom w tym samym czasie.

Czy sofa z funkcją spania to dobre miejsce do przechowywania?

Jak się okazuje dzięki niektórym modelom narożników i sof z funkcją spania można jeszcze lepiej wykorzystać przestrzeń w salonie. To dzięki dostępnym w wybranych modelach pojemnikom, które mogą służyć do przechowywania dodatkowych poduszek, koców czy pościeli. Oczywiście nie dają one dużej ilości miejsca, jednak zawsze mogą okazać się przydatnym schowkiem na najpotrzebniejsze tekstylia czy akcesoria.

 

opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama