Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Porosiuki: Etmus 2050! Sprzątamy! Nie wyrzucamy! (film) (galeria)

Zabieramy Was do lasów pomiędzy Białą Podlaską a Porosiukami. Maciej Bednarski z Etmusa i grupa chłopaków, uczniów z branży motoryzacyjnej z bialskiego ZDZ i ZSZ nr 2 postanowiła uprzątnąć popularną ścieżkę spacerowo - rowerową która popularna jest a być może do teraz właśnie - była - dla tych którzy postanowili wykorzystać ją jako publiczne wysypisko śmieci. W materiale też kilka przydatnych informacji jak i gdzie pozbyć się nagromadzonych odpadów legalnie i bezpłatnie.

My sprzątamy, nie wyrzucamy – firma Etmus dba o środowisko

 

Etmus 2021 – Etmus 2050
Etmus z Białej Podlaskiej to jednak z tych firm w regionie, która działa w sposób ekologiczny i może być stawiana śmiało jako wzór do naśladowania. Aspekt dbania o środowisko mają wpisany w swoje motto i pracę codzienną. Ekologia jest dla właścicieli Etmusa i pracowników naprawdę ważna. Widać to poprzez samą organizację firmy która zatrudnia wyspecjalizowanych pracowników zarówno w dziale marketingu ale i w transporcie i logistyce.

Stwierdziliśmy, że w naszych okolicach, a szczególnie w tych z których dużo ludzi korzysta w trakcie biegania i spacerów znajduje się znaczna ilość śmieci. Sporo jest śmieci z branży motoryzacyjnej. Korzystając z ładnej pogody chcemy tu posprzątać.Maciej Bednarski, Etmus sp. z o.o..

Specjalne auto. Na nim kosze. Podpisane. Stwierdziliśmy, że akcja będzie miała sens gdy od razu zbierane śmieci będziemy sortować. Śmieci stały się problemem. Ogromnie wzrosły koszty utylizacji zebranych śmieci. Coraz częściej należy to robić poprzez firmy specjalistyczne. To co widzimy w lasach to pokłosie braku świadomości tych którzy nie wiedzą, że są sposoby aby tego typu odpadów pozbyć się w sposób legalny i elegancki. – mówi Maciej Bednarski.

Przykład. Opony samochodowe. Każda rodzina. Każdy jeden adres domu, mieszkania, gospodarstwa ma prawo raz w roku oddać do punktu zbiórki śmieci – osiem opon – bezpłatnie, bezproblemowo, bez dodatkowych pytań i tłumaczeń. Mieszkańcy miasta Biała Podlaska powinni w tej sprawie zgłaszać się do firmy Komunalnik bądź Zakładu Zagospodarowywania Odpadów na bialskiej Białce. Mieszkańcy gminy Biała Podlaska zgłaszać się do Gminnego Zakładu Komunalnego w Czosnówce.

Inny problem to odpady elektroniczne. Tu jednak jest o tyle dobrze, że od czasu do czasu ogłaszane są akcje otwartej zbiórki. Można je też zawieźć do bialskiego Komunalnika który co prawda odpłatnie, opłata symboliczna, ale odbierze od nas elektronikę.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Małgorzata Mieńko / Tomasz Łukaszuk
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama