Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Styrzyniec wiruje w tańcu… (galeria)

Słowa angielskiego filozofa i pedagoga Johna Locke’a zwracają uwagę na potrzebę stosowania formy tańca w pracy z dziećmi, ze względu na jego właściwości. Taniec to nie tylko ruch, osiąganie artystycznej wypowiedzi, to także – a może przede wszystkim wychowanie człowieka: społeczno-moralne, umysłowe, estetyczne i fizyczne. Dlatego też w Szkole Podstawowej w Styrzyńcu odbył się Dzień Tańca pod hasłem ,,Wielcy tancerze są wielcy dzięki swojej pasji.." Może pasja się narodzi i w Was. zorganizowany przez p. Malwinę Filipiuk.

„… nic nie daje dzieciom tyle stosownej pewności siebie i umiejętności zachowania się i nic ich tak nie pobudza do obcowania z ludźmi, jak taniec, przeto sądzę, że należałoby uczyć je tańczyć tak wcześnie, jak są w stanie tego się nauczyć.

W piątek 21 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w pokazie tanecznym Szkoły Tańca Towarzyskiego DancePoint.

Na samym początku P. Wioleta Jasińska opowiedziała dzieciom o szczegółach związanych z tańcem towarzyskim oraz udziałem w konkursach tanecznych m.in. o klasach tanecznych w tańcu towarzyskim, rodzajach tańców turniejowych, regulaminowych strojach, obuwiu oraz fryzurach. Następnie tancerze: Daniel Siedlanowski i Blanka Semeryło kategoria F 8-9 lat oraz Jakub Jasiński i Zuzanna Popielewicz kategoria C 14-15 lat zaprezentowali swoje fenomenalne umiejętności w tańcach latynoamerykańskich m. in: cha-chy, rumbie, pasodoble oraz jive. Dzieci młodsze zademonstrowały także Polkę.

Taniec to ciężka i wymagająca praca. To co wydaje się patrzącym prostą i łatwą do wykonania figurą kosztuje tańczących wiele wysiłku. Obserwowanie płynących w tańcu par daje widzom wiele radości. Taniec to piękno, wolność, harmonia duszy. Pozwala się rozwijać, wdrażać swoje pomysły, inwencje twórcze, kreować samodzielność i odpowiedzialność.

,,Wielcy tancerze są wielcy dzięki swojej pasji..” Może pasja się narodzi i w Was. Chciałabym zachęcić do zagłębienia się w temat i odszukania w tańcu głębszego sensu. Taniec bowiem to piękny sposób na rozładowanie i wyrażenie rozmaitych emocji, które w nas drzemią.

 

 

materiał: Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
tekst i zdjęcia: Malwina Filipiuk Szkoła Podstawowa w Styrzyńcu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Zobacz galerię zdjęć:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama