Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Kryminałki: Pierwszy majowy weekend na drogach powiatu bialskiego

Za nami pierwszy majowy weekend podczas, którego nad bezpieczeństwem podróżnych czuwali policjanci bialskiej drogówki. Efektem ich działań było między innymi zatrzymanie uprawnień 6 kierowcom, w związku z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości o ponad 50 kilometrów w terenie zabudowanym. Apelujemy o rozwagę przypominając, że nadmierna prędkość zabija!

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Szczególne zadania w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze mają policjanci grupy Speed. Funkcjonariusze każdego dnia wyruszają na drogi powiatu by przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

Podczas minionego weekendu policjanci ujawnili kolejnych kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o ponad 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się 37-letni kierowca seata, który jechał krajową dwójką z prędkością 122 km/h. Mieszkaniec powiatu garwolińskiego przekroczył dozwoloną prędkość o 72 kilometry. Do tego zdarzenia doszło w minioną niedzielę około godziny 10.15 w miejscowości Tłuściec. Pół godziny wcześniej w tej samej miejscowości mundurowi zatrzymali kierowcę toyoty. Tym razem urządzenie wykazało 116 km/h. Za kierownicą auta siedział 50-letni mieszkaniec Siedlec.

Pozostałe dni długiego weekendu również zakończyły się ujawnieniem kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość. Do pierwszego zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 9.30 w miejscowości Rogoźnica. Tu kierujący audi 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jechał z prędkością 119 km/h, przekraczając tę dozwoloną o 69 km. W pozostałych przypadkach przekroczenia prędkości ujawnione zostały na krajowej dwójce w miejscowości Tłuściec.

Wszyscy kierowcy „ze zbyt ciężką noga” stracili prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące. Otrzymali też wysokie mandaty i punkty karne.

Przy tej okazji przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda pędzący z nadmierną prędkością kierowcy mogą mieć za mało czasu na właściwą i bezpieczną reakcję.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama