Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Pólko: „Gościniec” – kolejny rok współpracy Gminy i Powiatu

Poczekamy jeszcze na budowę drogi z prawdziwego zdarzenia. Zarząd Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej - właściciel drogi - jak i Gmina Biała Podlaska wspierająca powiat w formie dotacji na realizację zadań dotyczących dróg powiatowych przebiegających przez gminę - nie przewidują w najbliższych latach większego finansowania trasy zwanej "Gościńcem". Budowa tej drogi szacowana jest na koszt rzędu około dziesięciu milionów złotych. Mimo wszystko, niewielkie pieniądze znajdują się w budżecie czy to gminy czy powiatu na doraźne remonty i ulepszenia. Tak będzie i w tym roku.

Gościniec to droga powiatowa o numerze 1017L o łącznej długości około 7000 metrów. Prowadzi od skrzyżowania w Sitniku Kolonii z trasą Sławacinek – Sitnik do skrzyżowania Pólko – Pojelce – Swory. Jedna dziesiąta długości trasy, około 700 metrów w Sitniku Kolonii pokryte jest asfaltem, nawierzchnia jest już jednak w fatalnym stanie. W tym roku na drogę przeznacza Gmina Biała Podlaska 20 tys zł. W formie pomocy finansowej Powiatowi Bialskiemu. Także społeczność Pólka w Funduszu Sołeckim roku 2021 przeznaczyła 9 tys zł na remont lokalnych dróg gminnych. Pieniądze te także trafią jako wsparcie remontu drogi powiatowej.

Zarząd Dróg Powiatowych do którego trafią pieniądze przeznaczy je na zakup piachu który dowieziony zostanie na odcinek najbardziej wymagający naprawy i uzupełnienia podłoża. ZDP prawdopodobnie dorzuci do tych pieniędzy własny wkład dzięki temu uda się zakupić więcej materiału. Mimo, że są to doraźne prace i jedynie uzupełnianie nawierzchni drogi poprzez materiał sypki to i tak biorąc pod uwagę to co działo się na tej drodze jeszcze kilka lat temu przynosi efekt.

Mieszkańcy i podróżujący trasą czekają jednak na budowę prawdziwej drogi. Również i my będziemy monitorować działania samorządów związane z inwestycjami w tą drogę.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: powiatbialski.geoportal2.pl
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama