Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kryminałki: Odpowie za szereg kradzieży i włamań

Za szereg kradzieży oraz kradzieży z włamaniem odpowie 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Łupem "amatora cudzego mienia" padły między innymi elektronarzędzia, wędki z osprzętem oraz rower. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 5 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali większość przedmiotów ustalili też paserów skradzionego mienia. Mężczyzna odpowie również za posiadanie środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

W marcu bieżącego roku międzyrzeccy policjanci zostali powiadomieni o włamaniach do piwnic oraz samochodu zaparkowanego w rejonie jednego z bloków, w którym doszło do włamania. Łupem nieznanego sprawcy padł między innymi rower oraz wędki z osprzętem.

Sprawą zajęli się kryminalni międzyrzeckiego komisariatu. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili personalia mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego czynu. Okazało się, że jest to 20-letni mieszkaniec Międzyrzeca Podlaskiego. Młodzieniec zatrzymany został do wyjaśnienia. Podczas zatrzymania policjanci ujawnili przy nim dodatkowo środki odurzające. W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że nie są to jedyne czyny na koncie 20-latka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna podejrzany jest również o kradzieże z niezabezpieczonych piwnic. Do tych zdarzeń doszło także w bieżącym miesiącu. W tym przypadku łupem sprawcy padły elektronarzędzia. Łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 5 tysięcy złotych.

Prowadzący czynności funkcjonariusze ustalili też personalia mężczyzn podejrzewanych o paserstwo skradzionym przedmiotów. Okazało się, że są to dwaj 25-letni mieszkańcy Łukowa. Informacja o miejscu przechowywania skradzionych fantów „zbiegła się” z informacją kryminalnych z Łukowa. Policjanci z sąsiedniego powiatu, ustalili, że jeden z 25-latków, w miejscu swojego zamieszkania może posiadać narkotyki.

W minionym tygodniu policjanci z Międzyrzeca Podlaskiego i Łukowa weszli do domu 25-letniego łukowianina. Podczas przeszukania międzyrzeccy kryminalni ujawnili przedmioty skradzione na terenie Międzyrzeca Podlaskiego, natomiast łukowscy funkcjonariusze znaleźli w domu 25-latka niemal 130 gramów haszyszu. Skradzione na terenie Międzyrzeca Podlaskiego przedmioty ujawnione zostały również w miejscu zamieszkania drugiego 25-latka. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy

20-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do winy. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama