Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

VIII Forum Kobiet gminy Międzyrzec Podlaski (film)

Tradycją stało się, że w gminie Międzyrzec Podlaski Dzień Kobiet obchodzony jest w formie cyklicznego Forum Kobiet organizowanego wspólnie przez gminę, Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim oraz Gminną Bibliotekę Publiczną. W tym roku odbyło się już VIII Forum Kobiet Gminy Międzyrzec Podlaski, którego hasłem przewodnim był Fenomen kobiety. Jednym z działań przygotowanych przez organizatorów na święto kobiet był konkurs Kobieta Aktywna Gminy Międzyrzec Podlaski 2021, którego podsumowanie odbyło się 7 marca w Wysokim.

Celem konkursu było uhonorowanie aktywności kobiet na różnych płaszczyznach funkcjonowania w lokalnej społeczności. W konkursie zostały wyłonione laureatki w 3 kategoriach:

Kobietą Kultury została Zofia Stepulak z Berezy – zgłoszona do konkursu przez zespół ludowy „Ale Baby” z kapelą z Berezy. Pani Zofia mieszka i prowadzi działalność rolniczą w Berezie. Na co dzień zajmuje się hodowlą kurcząt, uprawia też aronię. Jest kobietą zaangażowaną w promowanie kultury na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski jest członkiem zespołu ludowego „Ale Baby”, wyjątkowo aktywnie angażuje się w organizację dożynek (np. poprzez pracochłonne zbieranie zbóż do wicia wieńca), uczestniczy w festiwalach, przeglądach i konkursach o tematyce kultury tradycyjnej i ludowej. Należy do koła gospodyń wiejskich oraz  klubu seniora w Berezie. Pani Zofia jest kobietą wspierającą, uczynną, pełną pozytywnej energii, dla której przeciwności losu nie stanowią przeszkody w pomaganiu innym oraz w aktywności społecznej.

Kobietą Przedsiębiorcą została Elżbieta Chodzińska z Kożuszek – Pani Elżbieta jest Prezesem Międzyrzeckiej Spółdzielni Socjalnej „RAZEM”, w której zatrudnia wiele utalentowanych i wartościowych kobiet z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski. Pani Elżbieta nie tylko tworzy miejsce pracy, ale i miejsce realizacji zawodowych umiejętności. Daje tym samym kobietom wiarę we własne możliwości, okazję do osobistego rozwoju oraz wykorzystuje potencjał tkwiący w kobietach z terenu gminy. Pani Elżbieta jest kobietą wielozadaniową – kreatywną, wytrwałą, nieustannie dbającą o rozwój oraz rentowność Spółdzielni, wiecznie w biegu. Pozyskuje zlecenia oraz środki na funkcjonowanie Spółdzielni, zarażając wciąż energią, pasją do życia, służąc pomocą i wsparciem. Pani Elżbieta jest równocześnie Prezesem Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Gminy Międzyrzec, pozyskuje milionowe środki na realizację projektów społeczno-edukacyjnych na terenie gminy, nie szczędząc swojego prywatnego czasu na działalność na rzecz lokalnej społeczności.

Kobietą Społecznikiem została Katarzyna Tymoszuk z Krzewicy – Pani Katarzyna jest nauczycielem języka angielskiego i na co dzień pracuje w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kożuszkach. Czynnie uczestniczy w życiu społecznym miejscowości, w której mieszka – Krzewicy oraz angażuje się w wiele wydarzeń organizowanych na terenie całej Gminy Międzyrzec Podlaski. Z własnej inicjatywy pisze projekty ukierunkowane na rozwój dzieci i młodzieży, pozyskując dofinansowanie na ich realizację. Wśród nich znajduje się projekt „School as local centers of revitalization and keeping national identity”, w ramach którego dzieci poznały kulturę innych państw i wzięły udział w bezpłatnych wyjazdach na Białoruś i Słowację, a także projekt „Mamy moc!”, w ramach którego dzieci uczyły się samodzielności i rozwijały swoje talenty wokalne i taneczne. Swoją postawą Pani Katarzyna zachęca do zdrowego trybu życia.

Oficjalnej dekoracji laureatek dokonali wójt gminy Krzysztof Adamowicz, przewodniczący Rady Gminy Andrzej Pietruk, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim Magdalena Chodzińska oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Międzyrzecu Podlaskim Sylwia Hubica. W kameralnej uroczystości udział wzięli także radni – Edward Kopron oraz Jarosław Czapski, a także Michał Teofilski z Urzędu Gminy Międzyrzec Podlaski i Klaudia Baj – pracownik GOK, która uświetniła wydarzenie muzycznie grą na gitarze i śpiewem.

Tekst/zdjęcie: Gminny Ośrodek Kultury w Międzyrzecu Podlaskim
Film: Biper TV

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama