Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

10 zaskakujących ciekawostek o Japonii

Japonia to wyspiarski kraj, położony w zachodniej części Azji. Ze względu na fascynującą historię i bardzo dużą ilość zabytków, jest to coraz częściej wybierany kierunek wakacyjny. Na uwagę zasługuje również fakt, że jeszcze kilka lat temu ceny wycieczek do Japonii były bardzo wysokie. W dzisiejszych czasach, dzięki bardziej ekonomicznym lotom, wycieczki do kraju kwitnącej wiśni stały się bardziej dostępne. Co wyróżnia Japonię i jej mieszkańców? Sprawdź nasze 10 zaskakujących ciekawostek o tym pięknym kraju.

Co może nas zaskoczyć w Japonii?

10. Japonia to kraj położony na wyspach

Polakom bardzo trudno to sobie wyobrazić, ale Japonia jest krajem położonym aż na 3000 wysp. Transport pomiędzy wyspami jest jednak zorganizowany bardzo dobrze i nie stanowi większego problemu. Warte podkreślenia jest również, że na tak małej powierzchni zamieszkuje aż 125 milionów osób, z czego 97 % to mieszkańcy wysp Honsiu, Kusiu, Shikoku i Hokkaido (o atrakcjach, której powstał świetny artykuł – https://nawakacje.eu/wyspa-hokkaido/).

9. Wszędobylskie automaty

Osoby przybywające do Japonii, pierwsze co mogą zobaczyć na lotnisku oraz ulicach miast to automaty – czasami nieoczywiste. Przykładowo na ulicach Tokio możemy znaleźć automaty z winem, piwami, a nawet sushi.

8. Znikoma przestępczość

Kraj kwitnącej wiśni jest jednym z najbezpieczniejszych na świecie. Jest to ogromny plus dla turystów, którzy nie muszą obawiać się kieszonkowców, czy wandali.

7. Kraj zupek błyskawicznych

Mieszkańcy Japonii zjadają rocznie nawet 5 miliardów zupek błyskawicznych. Co ciekawe, ich docelowym zadaniem było zapobieganie brakom żywności po II wojnie światowej. Zupki stały się jednak nie tylko hitem w Japonii, ale również w innych częściach globu.

6. Pałeczki zamiast widelca i noża

Japończycy do jedzenie nie używają widelca oraz noża. Większość tradycyjnych potraw spożywana jest przy użyciu pałeczek drewnianych, których roczne zużycie to nawet 25 miliardów par. Z drewna zużytego do ich produkcji, można by wybudować około 16 tysięcy domów.

5. Kwadratowe arbuzy

Mieszkańcy Japonii uwielbiają sztukę współczesną do tego stopnia, że modne stały się kwadratowe arbuzy. Są one uprawiane w specjalnych pojemnikach, nadających im kształty z zachowaniem prostych kątów.

4. Jeden z największych rybnych targów na świcie

W stolicy Japonii – Tokio, znajduje się jeden z największych targów rybnych. W Tsukiji możemy zakupić nawet najbardziej egzotyczne ryby, do których dostęp w Europie jest praktycznie niemożliwy. Należy się jednak przygotować na to, że ich ceny zwalają bardzo często z nóg.

3. Podwyższone progi w mieszkaniach

Jeżeli napotkamy w mieszkaniach lub domach podwyższone progi, jest to dla nas znak, aby zdjąć i pozostawić obuwie. Próg o wysokości 15 cm oznacza, że musimy założyć kapcie, natomiast próg 5 cm, że mamy wejść całkowicie bez obuwia.

2. Uczucia w miejscach publicznych

Okazywanie sobie uczuć i sympatii w miejscach publicznych, może być odbierane przez Japończyków jako brak kultury.

1. Długość życia Japończyków

Ze względu na bardzo zdrową dietę, Japończycy żyją nawet 5 lat dłużej niż Amerykanie. Jest to również stosunkowo stare społeczeństwo, bowiem około 25 % mieszkańców Japonii, to osoby po 65 roku życia.

Jak nie popełnić faux pax w Japonii?

Japończycy przykładają bardzo dużą wagę do swoich zasad. W związku z tym, przed podróżą do tego kraju warto zapoznać się z najważniejszymi zasadami. Pozwoli to uniknąć dziwnych i niemiłych sytuacji. Oczywiście większość mieszkańców kraju kwitnącej wiśni będzie podchodzić do turystów ze zrozumieniem, ale lepiej zachowywać się prawidłowo do danych okoliczności.

Co może nas spotkać na wyspach?

Wyspy Japonii choć bardzo do siebie podobne, różnią się dość znacząco. Jeżeli jest zainteresowany większą ilością informacji o Japonii i jej wyspach, zapraszamy do lektury artykułu znajdującego się pod tym adresem.

 

 

materiał: materiał partnera wydawniczego
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama