Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Łomaska 4 – napisz z nami historię jednego zdjęcia

Odwiedziliśmy wczoraj (niedziela, 20 grudnia) miejsce rozbiórki jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów w Białej Podlaskiej. Od kilku dni trwa rozbiórka budynku przy Łomaskiej 4. Z naszych skąpych informacji wiemy, że to w tym obiekcie mieścił się kiedyś sklep "Ocean", jeden z pierwszych "chińczyków" w mieście. Swego czasu też funkcjonował na placu za budynkiem komis samochodowy. Na szyldach widoczna jest jeszcze "Panorama" oferująca okna, drzwi, stolarkę. I w sumie tyle. Mamy dla naszych czytelników interesującą propozycję. Napiszcie razem z nami historię jednego zdjęcia - w tym wypadku jednego z obiektów, miejsca na mapie miasta Biała Podlaska. Mamy specjalne dwie nagrody dla tych którzy najbardziej pomogą nam w odkryciu przeszłości tego miejsca.

Obiekt przy Łomaskiej 4 od kilku już lat nie pełnił żadnej z funkcji czy to handlowej czy też usługowej czy też biurowej. Wyglądało na to, że jego dni zostały policzone. I tak stało się w końcówce br. Rozpoczęła się jego rozbiórka. Chcemy w tym przypadku zaprosić do wspólnego stworzenia wraz z czytelnikami materiału o obiekcie przy Łomaskiej 4 w Białej Podlaskiej. Na pewno są wśród Was osoby które pamiętają kiedy obiekt wybudowano, jaki był jego pierwotny cel powstania, co mieściło się w budynku przez szereg lat istnienia. Być może posiadacie ciekawe zdjęcia obiektu z lat dawniejszych. A być może ustalimy wspólnie co – jeśli coś w ogóle – istniało w tym miejscu jeszcze przed budową obecnego, w tej chwili rozbieranego budynku.

Zachęcamy do współpracy. Dla dwójki osób które najbardziej wpłyną na kształt powstającego materiału, nadeślą nam najbardziej istotne, obszerne – zastrzegamy FAKTYCZNE i SPRAWDZONE informacje dotyczące historii budynku przy Łomaskiej 4 w Białej Podlaskiej, mamy dla takich osób dwie specjalne nagrody niespodzianki.

Na Wasze informacje czekamy pod adresem radiobiper@poczta.fm – w tytule maila wpiszcie „Łomaska 4” bądź „Historia jednego zdjęcia”. Uwaga, informujemy, że pod uwagę brać będziemy jedynie emaile nadesłane przez osoby pełnoletnie i podające w mailu przynajmniej swoje imię, nazwisko i numer telefonu – w celach kontaktowych. Nasza propozycja współpracy jest otwarta dla wszystkich i zupełnie dobrowolna. Uwaga! Nadesłanie maila stanowi jednocześnie Waszą zgodę na kontakt z Wami i na możliwość wykorzystania Waszych ewentualnie przesłanych informacji, zdjęć i innych multimediów z tematem związanych.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

6 Responses

  1. Niestety kolejny charakterystyczny budynek w Białej został zniszczony, podobnie jak młyn. Pewnie postawią tam jakiś koszmarek w stylu Intermarche. Przez to miasto robi się mdłe i nijakie.

  2. W budynku tym była firma serwisująca sprzęt biurowy – jako pierwsza w mieście. Można było naprawić: kalkulatory i maszyny do pisania, jak również zakupić materiały eksploatacyjne. Myślę że najlepiej opisaliby to Panowie, którzy tam pracowali.

  3. Jak napisał/a BG w tym budynku od lat wczesno-powojennych do roku 1985-86 mieściła się dyspozytornia i biura Rejonu Energetycznego. Potem był wynajmowany przez różne drobne firmy i sklepy.
    Pewności nie mam, ale podobno przed wojną i zaraz po wojnie, w piwnicy budynku mieściła się piekarnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama