Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Koroszczyn: Kolejne ujawnione papierosy

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej udaremnili przemyt ponad 14,4 tys. paczek papierosów. Nielegalny transport zatrzymany został na granicy w Koroszczynie. W ujawnieniu papierosów pomógł pies służbowy.

15 grudnia 2020 r. funkcjonariusze komórki realizacji z Białej Podlaskiej prowadzili rutynowe czynności kontrolne na terminalu w Koroszczynie. Wspierał ich jeden z psów pełniących służbę w lubelskiej KAS – 5-letni owczarek niemiecki.

Nasz czworonożny funkcjonariusz oznaczył jeden z pojazdów ciężarowych wjeżdżających z Białorusi do Polski, którym przewożony był ładunek sklejki.

Funkcjonariusze dokonali oględzin pojazdu. Podejrzenia wzbudziła podłoga naczepy, która wyglądała na przerobioną. Pojazd został poddany szczegółowej rewizji i jak się okazało zarówno nos naszego owczarka, jak też doświadczenie funkcjonariuszy, nie zawiodły.

W specjalnie przerobionej podłodze naczepy znajdowało się ponad 14,4 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wartość rynkowa ujawnionych wyrobów to ponad 200 tys. zł.

Do próby przemytu przyznał się kierujący pojazdem 46-letni obywatel Białorusi.

Postępowanie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.


materiał: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
tekst i zdjęcia: Marzena Siemieniuk Referat Obsługi Klienta i Komunikacji Zewnętrznej Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama