Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Przebudowa kolei w Białej Podlaskiej! Trakcja S.A. prostuje!

Trakcja S.A. z siedzibą w Warszawie wysyła sprostowanie. Firmie nie spodobało się zdanie wypowiedziane przez Rafała Wilgusiaka z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Wilgusiak w odpowiedź na nasze pytania dotyczące tempa - w zasadzie brak tego tempa - modernizacji linii kolejowej przez Białą Podlaską informuje: "Bezpośrednie przełożenie na tempo wykonywanych robót na placu budowy ma też kondycja finansowa wykonawcy, firmy Trakcja S.A.". To zdanie nie spodobało się wykonawcy prac. - Nieprawdą jest, że bezpośrednie przełożenie na tempo wykonywanych robót na placu budowy ma kondycja finansowa wykonawcy - firmy Trakcja S.A. - prostuje Marcin Lewandowski, wiceprezes Zarządu Trakcji S.A.

Zastój. Inaczej określić się tego nie da. – tak brzmi pierwsze zdanie naszego materiału z dnia 12 listopada 2020 roku.

Od wielu miesięcy sporadycznie bądź wcale nie widać ekip wykonawcy przebudowy linii kolejowej przez Białą Podlaską. Stoi tunel. Stoi przejazd przez Łomaską. Stoi peron, przejście podziemne. Stoi północna nitka linii kolejowej przez którą obecnie jako jedyną odbywa się wahadłowy ruch pociągów. Informacje przekazywane przez inwestora PKP PLK S.A. w roku 2017 kiedy to po raz pierwszy publicznie informowano o rozpoczynającej się inwestycji i kolejne komunikaty dotyczące postępu prac i zapewnień realizacji zadania w terminie można już wrzucić do kosza. „Kolej Plus” w Białej Podlaskiej notuje roczne opóźnienie i wcale nie jest powiedziane, że na tym się skończy.

O aktualną sytuację na przebudowywanym odcinku trasy kolejowej E-20 zapytaliśmy inwestora. Odpowiedź przesłał nam Rafał Wilgusiak z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Wilgusiak informuje: – Wpływ na realizację prac mają trudne warunki gruntowe występujące przy przejściu podziemnym na stacji Biała Podlaska oraz szereg niezidentyfikowanych kolizji z infrastrukturą podziemną. Bezpośrednie przełożenie na tempo wykonywanych robót na placu budowy ma też kondycja finansowa wykonawcy, firmy Trakcja S.A.

Trakcja właśnie wysłała prośbę o sprostowanie. Dyrektor Techniczny, wiceprezes Zarządu Trakcji S.A. Marcin Lewandowski stanowczo dementuje słowa wypowiedziane a nadesłane w formie wypowiedzi przez Polskie Linie Kolejowe reprezentowane przez Rafała Wilgusiaka z zespołu prasowego. W piśmie wiceprezesa Lewandowskiego czytamy dalej: „Zważywszy na fakt, że w zacytowanym powyżej fragmencie pojawiły się fałszywe, niezgodne z prawdą informacje, dotyczące sytuacji spółki Trakcja S.A., mając na względzie zasady etyki dziennikarskiej – informacja o tym charakterze powinna być choćby skonfrontowana ze Spółką Trakcja przed publikacją i podaniem przedmiotowej informacji, która obecnie ma charakter jednostronny i naruszający dobre imię przedsiębiorstwa, do wiadomości publicznej.”

Niestety z pisma z Trakcji S.A. oprócz prośby o sprostowania nie dowiadujemy się z jakich przyczyn następują opóźnienia w realizacji przedsięwzięcia przebudowy linii kolejowej. Przyczyny te podała PKP PLK S.A., tu przynajmniej mieliśmy konkret. Nie nasza (Redakcji Radio Biper) sprawa rozstrzygać czyja racja i czyje argumenty są pewniejsze. Prośbę o odpowiedzi na zadane pytania wysłaliśmy przecież do spółki państwowej a i prośba o sprostowanie nie napłynęła do nas z firmy bez historii a od poważnego gracza inwestycji kolejowych. Szkoda, że przepychanki pomiędzy inwestorem a wykonawcą odbywają się poprzez media. Jak na zadanie wartości setek milionów złotych i strategiczne z punktu widzenia transportu krajowe ale i pomiędzy Europą a Azją obaj gracze (inwestor i wykonawca) powinni mówić jednym głosem a do zastojów na placu budowy nie powinni dopuścić. Sprostowanie publikujemy ale co do meritum nadal nie mamy żadnej pewności i pewnej informacji.

Opinia Radio Biper? Na modernizacji linii kolejowej przez Białą Podlaską polegli i wykonawca i inwestor.

Minimum rok opóźnienia w modernizacji linii kolejowej przez Białą Podlaską <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama