Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Roskosz: Tu wiedzą co to znaczy być „Obdarowanymi Wolnością”

Dobiega końca realizacja projektu „Obdarowani wolnością”, który odbył się w terminie od 01.07 do 28.10.2020r. we współpracy Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy oraz Vilniaus technologiju, verslo ir zemes ukio mokykla, finansowanego ze środków Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji MEN. W projekcie wzięło udział 20 uczestników projektu i 4 opiekunów z Polski i Litwy, którzy w dniach 22-28 września 2020r. spotkali się w ECKiW OHP w Roskoszy na międzynarodowej wymianie młodzieży.

W ostatniej fazie realizacji projektu opracowany został scenariusz on-line gry terenowej „Droga ku wolności”, utworzonej i przeprowadzonej przez uczestników podczas pobytu w Roskoszy oraz folder projektowy ukazujący przeprowadzone działania. Kolejnym rezultatem projektu utworzonym w oparciu o przeprowadzoną grę terenową jest gra planszowa pod tym samym tytułem. Celem zarówno gier, jak i realizowanego projektu jest między innymi zachęcanie do zainteresowania się wydarzeniami z najnowszej historii Polski i Litwy związanej z pontyfikatem św. Jana Pawła II i rolą Papieża w odzyskaniu wolności i niepodległości przez Polskę i Litwę. Na zakończenie projektu odbyły się także spotkania podsumowujące zorganizowane przez obie organizacje.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z folderem projektowym i skorzystania z naszego scenariusza gry terenowej w organizacji podobnego przedsięwzięcia w swojej społeczności, a także do rozgrywek w mniejszych grupach, korzystając z planszy gry „Droga ku wolności” do samodzielnego wydruku.


materiał: Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
tekst i zdjęcia: Maja Hince Specjalista ds. realizacji programów Europejskie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama