Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Nauczanie hybrydowe od poniedziałku w bialskich szkołach!

Obecnie nauczanie zdalne prowadzone jest w czterech placówkach edukacyjnych w Białej Podlaskiej. Nie są to też całe placówki ale wybrane oddziały. Od poniedziałki natomiast wszystkie szkoły średnie przejdą na nauczanie hybrydowe. Tydzień do dwóch tygodni w domu i kolejny tydzień do dwóch tygodni w szkole.

Na dzień 16 października nauczanie zdalne prowadzone było w:
Przedszkole Samorządowe nr 14 – jeden oddział,
Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi – 2 oddziały,
Szkoła Podstawowa nr 3 – 2 oddziały
IV Liceum Ogólnokształcące – 1 oddział.

Od poniedziałku – 19 października – wszystkie szkoły ponadpodstawowe przechodzą w tryb pracy hybrydowej.

16 października odbyło się spotkanie prezydenta Michała Litwiniuka z dyrektorami szkół ponadpodstawowych. W spotkaniu uczestniczył także przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej oraz pan Artur Żukowski – kierownik Referatu Zarządzania Kryzysowego w Urzędzie Miasta. W trakcie spotkania omówiono sytuację epidemiczną w każdej szkole oraz przygotowanie szkół do przejścia w tryb pracy hybrydowej. Omówiono organizację szkół i sposób pracy od 19.10 2020 r. Zwrócono uwagę na zagrożenia i problemy z tym związane. Przyjęto wspólne rozwiązania organizacyjne dla wszystkich szkół ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Prezydent Miasta. Ustalono dwutygodniowy cykl uczęszczania poszczególnych oddziałów do szkoły.

Od 19.10.2020 do 30.10.2020 r. w trybie stacjonarnym uczą się wskazane przez dyrektorów klasy, które następnie na okres dwóch tygodni przechodzą w tryb nauki zdalnej. Natomiast naukę stacjonarną rozpoczynają klasy przebywające w domu do 30.10.2020 r. Przyjęto, że powyższe zasady mogą ulec zmianie w technikach i szkołach branżowych, gdzie zajęcia praktyczne mogą odbywać się na innych zasadach.

materiał: Urząd Miasta w Białej Podlaskiej
tekst: Gabriela Kuc-Stefaniuk rzecznik UM Biała Podlaska / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama