Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Ile łóżek dla chorych na COVID-19 zabezpieczono w regionie bialskim i całym województwie lubelskim?

W celu zapewnienia funkcjonowania ochrony zdrowia w związku z epidemią COVID-19 oraz po jej ustaniu Wojewoda Lubelski Lech Sprawka wydał decyzje o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Decyzje dotyczą zwiększenia ilości łóżek w szpitalach na terenie województwa przeznaczonych do leczenia chorych na koronawirusa oraz zwiększenia zabezpieczenia w respiratory dostępne w ciężkich przypadkach.

Łuków
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Łukowie – od dnia10 października 2020 r. do odwołania realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w zakresie chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych, poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 35 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniemSARS-CoV-2, w tym 4 łóżka intensywnej terapii.

Włodawa
Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej we Włodawie realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w zakresie chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 20 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 1 łóżka respiratorowego.

Biała Podlaska
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej realizuje świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w zakresie chorób zakaźnych i chorób wewnętrznych poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 54 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 8 łóżek respiratorowych;

Wojewoda przypomina!
Przebywanie na terenie podmiotu leczniczego osób postronnych dopuszczalne jest wyłącznie w przypadkach szczególnie uzasadnionych, po uprzednim uzyskaniu zgody osoby uprawnionej do jej udzielenia zgodnie z obowiązującym i w tym podmiocie procedurami i z zachowaniem pełnych zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Wydane zostały polecenia realizacji świadczeń zdrowotnych (w tym planowych) z zachowaniem procedury triażu i w warunkach pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego.
Zakazuje się przebywania na terenie podmiotu leczniczego osób postronnych, w szczególności przedstawicieli medycznych i handlowych oraz odwiedzin pacjentów.
Z uwagi na bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa lubelskiego oraz mając na uwadze stabilizującą się sytuację epidemiczną w regionie, wystąpiła konieczność zapewnienia dostępności do świadczeń zdrowotnych dla osób, którym świadczenia te mają być udzielane z przyczyn innych niż podejrzenie zakażenia lub zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W celu przeciwdziałania rozwojowi epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2, świadczenia muszą być udzielane w warunkach pełnego bezpieczeństwa epidemiologicznego, z wykorzystaniem procedury triażu i z ograniczeniem czynników zewnętrznych, mogących stanowić potencjalne źródło transmisji zakażenia.

Liczba łóżek dla pacjentów w szpitalach w województwie lubelskim na dzień 9.10.2020 na godz. 14.00.

Szpitale I poziomu
Liczba wszystkich łóżek – 134
Liczba wolnych łóżek – 70

Szpitale II poziomu
Łóżka dla dorosłych
Liczba wszystkich łóżek dla dorosłych – 344
Liczba wolnych łóżek dla dorosłych – 4

Łóżka dla dzieci
Liczba wszystkich łóżek dla dzieci – 27
Liczba wolnych łóżek dla dzieci – 13

Uwaga! Liczba podanych w zestawieniu łóżek dla dorosłych szpitali II poziomu nie uwzględnia 20 łóżek w SPZOZ we Włodawie, które podczas zbierania danych do zestawienia były w trakcie przygotowywania i częściowo zafunkcjonowały już w dniu 10 października 2020 r.

Łóżka respiratorowe
Liczba wszystkich łóżek – 38
Liczba wolnych łóżek – 14

Suma łóżek przedstawiona powyżej nie obejmuje łóżek szpitali III poziomu.

 

materiał: Urząd Wojewódzki w Lublinie
tekst: Agnieszka Strzępka rzecznik prasowy Wojewody Lubelskiego / Leszek Niedaleki
opracowanie: Leszek Niedaleki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama