Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

W objęciach bluesa – koncertowo na Placu Wolności (galeria)

Z satysfakcją można odnotować zmieniające się klimaty wykonawców uczestniczących w piątkowych spotkaniach fanów na Placu Wolności. Po Orkiestrze Retro Cieleśnica, która czarowała słuchaczy przekrojem melodii z lat trzydziestych minionego wieku, zaprezentował się zespół dobrze znany i lubiany w Białej Podlaskiej, czyli Blues Magic Brothers.

Jego koncert bazował na utworach dobrze znanych z wykonań innych formacji: Cree, Kasy Chorych, Dżemu, Harlemu, Henrika Fleischlandera, Neila Younga, Robina Trowera i Neila Younga. Taki program bardzo spodobał się licznej grupie miłośników blues- rocka. Muzycy, a zwłaszcza gitarzyści Jakub Sowa i Łukasz Sokołowski dokładali starań, aby brzmienie kapeli było soczyste, dynamiczne, okraszone efektownymi solówkami. Ci, którzy liczyli na mocną dawkę porywających dźwięków, nie zawiedli się. Kapela dała długi koncert, liczący 21 utworów. Utwierdził on słuchaczy w przekonaniu, że blues ma wiele imion i można go interpretować na różne sposoby. Ten w wydaniu bialskiej kapeli był przekonujący.

Blues Magic Brothers istnieje od pięciu lat i tworzy go piątka sprawnych muzyków: Jakub Sowa i Łukasz Sokołowski – gitary, Dominik Kanderski – śpiew, harmonijka ustna, gitara akustyczna, Jarosław Patejuk – gitara basowa oraz Wojciech Zaręba – perkusja.

Jesteśmy zespołem pozytywnie zakręconych hobbystów. Co prawda, każdy, na co dzień słucha innej muzyki, lecz na scenie preferujemy blues- rocka. Początkowo graliśmy z zapałem kawałki mistrzów bluesa – Johna Mayalla, Erica Claptona i Allman Brothers Band, ale uznaliśmy, że kiedyś trzeba pokazać pazur, z miejsca angażujący słuchaczy. Dlatego zdecydowaliśmy się na covery mniej znanych zespołów amerykańskich i repertuar polskich grup mających ciągoty do bluesa – mówi związany z naszym portalem Jakub Sowa

materiał: Radio Biper
tekst: Istvan Grabowski
zdjęcia: opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama