Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Miasto zakupiło respiratory – pomogą w walce z koronawirusem ale i nie tylko (film)

Umowa na zakup trzech respiratorów klinicznych dla wsparcia leczenia osób które uległy zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 została podpisana wczoraj, 25 maja 2020 roku w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. Wykonawcę zamówienia, firmę Full-Med z Lublina reprezentował prezes Krzysztof Stacharski, miasto reprezentował prezydent - Michał Litwiniuk. Już dziś film z wydarzenia!

film: Zapoznaj się z aktualnymi informacjami MZ dotyczącymi COVID-19

Przedmiotem podpisanej umowy jest dostawa trzech respiratorów stacjonarnych – transportowych z turbiną, na wózku. Urządzenia posiadać będą dwu letnią gwarancję.

Umowny termin dostarczenia urządzeń do Białej Podlaskiej to połowa czerwca. W obecnej dobie sprzęt niezbędny i bezcenny. Ratuje ludzkie życie. Koszt zamówienia to ok. 240 tysięcy złotych. Miasto zaproponuje przekazanie urządzeń bialskiemu szpitalowi w formie darowizny. O tym zadecyduje podczas najbliższej sesji Rada Miasta.

Przypomnijmy, że to nie jedyna forma pomocy Miasta Biała Podlaska jaką skierowane do służb w ramach walki z wirusem SARS-CoV-2. Miasto przekazało m.in. kombinezony ochronne, środki ochrony osobistej, środki specjalistyczne do dezynfekcji karetek pogotowia, maseczki ochronne dla mieszkańców miasta. Już na samym początku działań, prezydent Litwiniuk przeznaczył 400 tysięcy złotych na działania związane z zabezpieczeniem i walką z pandemią. W tej kwocie mieści się obecna umowa na zakup respiratorów. Pomoc ta trafiła m.in. do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej oraz Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Białej Podlaskiej.

Respiratory to kolejny element, naszego miejskiego zaangażowania w pomoc w walce z koronawirusem. Wiemy, że jedną z najpilniejszych potrzeb jest zapewnienie sprzętu ochrony zdrowia i ratowania życia. W tym miejscu składam podziękowania osobom szyjącym maseczki ochronne. Mimo, że w naszym mieście i w województwie, epidemia koronawirusa nie przybrała bardzo niedobrego, mocno powszechnego charakteru to przecież zagrożenie nie minęło. Pomoc jest wciąż potrzebna. – mówił prezydent Michał Litwiniuk.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama