Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Lewoskręt na Janowskiej

Niby niewiele a jak bardzo cieszy. Mowa o wykonanej szybko i własnymi siłami modernizacji skrzyżowania drogi wojewódzkiej (DW 812) jaką jest ul. Janowska z ulicą Jana III Sobieskiego. Można powiedzieć, że rzutem na taśmę wykonano tą modernizację. W mieście już widać duży spadek dochodów związany z zamrożeniem gospodarki. Jeśli Rząd nie wspomoże samorządów w rozwiązania a głównie w gotówkę poprzez tarczę antykryzysową skierowaną bezpośrednio do miast, gmin i powiatów, takich dobrych informacji jak ta o Janowskiej może przez pewien okres być znacznie mniej.

Usprawniliśmy ruch w tym miejscu. Za kwotę 15 tysięcy złotych wybudowana została wyspa azylowa, wymalowane oznakowanie poziome, uporządkowane zostały i wyznaczone kierunki ruchu. Duże ułatwienie dla kierowców ale i usprawnienie. Oszczędność czasu, nerwów i paliwa. Nie zapomnieliśmy o pieszych. Wyspa azylowa z widocznym z daleka oznakowaniem i pasy przejścia dla pieszych poprawiają widoczność a co za tym idzie bezpieczeństwo pieszych. – mówi o wykonanym zadaniu Paweł Bruszewski, naczelnik Wydziału Dróg Urzędu Miasta Biała Podlaska.

W tym samym mniej więcej czasie zmodernizowano jeszcze jedno skrzyżowanie. Jana III Sobieskiego z Jana Kazimierza. Tu wyrysowano dwa przejścia dla pieszych, wybudowano dwa azyle, nastąpiła także segregacja kierunków pasów ruchu. Te prace były droższe w wykonaniu. Tu znacznie dłuższe odcinki ulic uzyskały nowe malowanie poziome. Łącznie koszt wyniósł 30.000 zł

Czy planowane są kolejne usprawnienia i ułatwienia w poruszaniu się po miejskich drogach? Główny nacisk zawsze kładziony jest na bezpieczeństwo, głównie niechronionych uczestników ruchu drogowego czyli pieszych. To w związku z pieszymi, dziećmi i młodzieżą toczą się obecnie luźne rozmowy o ewentualnej budowie kilku progów zwalniających – śpiących policjantów – przed budynkami oświatowymi w mieście. Czy zamontowane zostaną jeszcze w tym roku? Tu może być problem. A związane jest to z kondycją budżetu miasta. Samorządy odczuwają i to znacznie obostrzenia związane z walką z koronawirusem. Widać w budżetach spadek dochodu jaki powoduje zamrożenie gospodarki.

W kwietniu otrzymaliśmy z Ministerstwa Finansów zaliczkę na poczet podatku dochodowego, samorządy mają w nim swój udział. Niestety, kwota przekazana miastu jest o 3 miliony złotych niższa od tej planowanej. Jeśli sytuacja się utrzyma a Rząd nie wprowadzi w życie tarczy antykryzysowej na rzecz samorządów będziemy wszyscy borykali się ze znaczącym spadkiem dochodu budżetów a co za tym idzie z szukaniem oszczędności. Na razie za wcześnie o tym mówić jakie konkretnie mogły by one być. Jak widać po ostatnich wydarzeniach w mieście zarówno dotyczących zakupu respiratorów jak i kolejnych prac wykonywanych na naszych drogach i ulicach nie zwalniamy tempa rozwoju. – mówi Michał Litwiniuk, prezydent Białej Podlaskiej.


materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama