Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Niespodzianka pracowników bialskiego więzienia dla schroniska przy Olszowej

22 maja obchodzimy Dzień Praw Zwierząt. Został on ustanowiony przez Klub Gaja dla upamiętnienia uchwalenia ustawy o ochronie zwierząt. Prawa zwierząt opierają się na twierdzeniu, że zwierzęta są istotami czującymi, zdolnymi docenić wartość swojego życia i z tego względu należą im się prawa, które chroniłyby ich autonomię. Jako istoty żywe i zdolne odczuwać cierpienie powinny być traktowane tak, aby tego cierpienia nie odczuwały.

Od wielu lat Dzień Praw Zwierząt jest doskonałą okazją do podejmowania lokalnych działań na rzecz potrzebujących zwierząt. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej nie pozostali obojętni wobec losu bezdomnych zwierząt, przebywających w schronisku. Z tej okazji w bialskiej jednostce, została zorganizowana zbiórka żywności i innych niezbędnych dla zwierząt rzeczy.

22 maja 2020 r. funkcjonariusze bialskiej jednostki w ramach trwającej akcji przekazali Stowarzyszeniu Przyjaciół Zwierząt AZYL w Białej Podlaskiej pomoc w postaci karmy dla zwierząt oraz koców. Wizyta bialskich funkcjonariuszy w schronisku wraz z zebranymi darami spotkała się z dużym uznaniem i podziękowaniami ze strony pracowników Stowarzyszenia AZYL.
materiał: Zakład Karny w Białej Podlaskiej
tekst: chor. Paweł Makaruk rzecznik Prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama