Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rekrutacja do miejskich liceów, techników i szkół branżowych

Urząd Miasta informuje o zasadach rekrutacji do liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych I stopnia prowadzonych przez miasto Biała Podlaska na rok szkolny 2020/2021. 

 

 • Od 15 czerwca 2020 r. do 14 sierpnia 2020 r. szkoły prowadzące kształcenie zawodowe będą wydawały skierowania na badanie lekarskie.  Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną ogłoszone 19 sierpnia 2020 r.
 • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
  • od 15 czerwca do ło lipca br. – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
 • Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
  Zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych szkół.
 • Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić do:
  • 10 lipca br. — o świadectwo ukończenia szkoły,
  • 4 sierpnia br. — o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.
  Wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
 • W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 nie ma postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie.
  W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021,o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły.
 • Od 13 do 18 sierpnia br. kandydat potwierdza wolę przyjęcia jego, do szkoły do której został zakwalifikowany,w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.

źródło: UM w Białej Podlaskiej
zdjęcie: arch. Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama