Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Komunikat: Tragiczna niedziela na drogach powiatu

Wczoraj na drogach powiatu bialskiego doszło do tragicznych wypadków drogowych w których śmierć poniosło dwóch kierujących pojazdami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w obydwu przypadkach prawdopodobną przyczyna zdarzeń była nadmierna prędkość. Apelujemy o rozsądek i wyobraźnię na drodze. Wielu niebezpiecznych zdarzeń można uniknąć stosując się do elementarnych zasad ruchu drogowego!

Do pierwszego wypadku doszło wczoraj około godz. 1:30 w nocy w miejscowości Jelnica na drodze W-806. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault 29-letni mieszkaniec gm. Międzyrzec Podlaski na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z jadącym z przeciwka tirem. Samochodem ciężarowym kierował 46-letni obywatel Białorusi. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. W wyniku zderzenia 29-letni kierowca osobówki poniósł śmierć zmarł na miejscu wypadku.

Do kolejnego tragicznego zdarzenia doszło również w niedzielę po godz. 16.00 w miejscowości Bielany. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący motocyklem marki Suzuki na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze następnie uderzył w drzewo. Motocyklem kierował 40-letni mieszkaniec gm. Biała Podlaska. W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna zmarł na miejscu zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do obydwu zdarzeń doszło w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci ustalają okoliczności wypadków oraz apelują o rozwagę na drodze.

Pamiętajmy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych, do jakich dochodzi na naszych drogach. Bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama