Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Antywirusowa tarcza dla bialskich przedsiębiorców wprowadzana przez prezydenta Litwiniuka

- Rozumiejąc trudną sytuację, w jakiej znaleźli się bialscy przedsiębiorcy w związku z epidemią COVID 19, deklaruję wsparcie podmiotom prowadzącym działalność gospodarczą, których kondycja finansowa uległa istotnemu pogorszeniu. - pisze na swoim profilu prezydent Michał Litwiniuk i wyjaśnia, że chodzi o takie rozwiązania, na jakie pozwalają samorządowi miejskiemu aktualnie obowiązujące przepisy. Na co już dziś mogą liczyć bialscy przedsiębiorcy w dobie koronawirusa?

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z:
– możliwości uzyskania odroczenia terminu płatności czynszu przez przedsiębiorców wynajmujących lokale w zasobach ZGL Sp. z o.o.,
– możliwości złożenia wniosku o zastosowanie ulg w zapłacie podatku od nieruchomości w oparciu o przepisy ustawy Ordynacja podatkowa, np. wniosku o odroczenie terminu płatności lub rozłożenie podatku na raty.

Uwaga!
Przy rozpatrywaniu tych wniosków podstawowym kryterium będzie istotne zmniejszenie przychodów przedsiębiorcy w okresie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Są to pierwsze dostępne w aktualnym stanie prawnym moje propozycje mające na celu wsparcie bialskich przedsiębiorców w tej nowej trudnej sytuacji. – wyjaśnia Litwiniuk i dodaje: – Zdaję sobie sprawę, że dopiero poznamy skalę trudności wywołaną epidemią, dlatego liczę na szybkie podjęcie przez rząd działań polegających na efektywnym wsparciu przedsiębiorców oraz samorządów środkami budżetu państwa pozwalającymi zorganizować skuteczną systemową pomoc.

Warto podkreślić, ze gotowe propozycje rozwiązań dla rządu RP w tym zakresie zostały przygotowane przez związki samorządów polskich. Również związki przedsiębiorców nie pozostają bezczynne i również one proponują zastosowanie konkretnych rozwiązań. Ważne, żeby były to rozwiązania na szczeblu rządowym i ogólnopolskim popartymi konkretnymi rozporządzeniami i ustawami czyli prawnie dopuszczone i zezwolone.

Po wprowadzeniu tych pierwszych rozwiązań dla przedsiębiorców, prezydent i Urząd Miasta w Białej Podlaskiej w dalszej perspektywie, w zależności od wprowadzenianowych antykryzysowych regulacji prawnych przez ustawodawcę, zapowiadają możliwość wprowadzenia kolejnych działań pomocowych dla bialskich przedsiębiorców.

materiał: Urząd Miasta Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
grafika: Urząd Miasta Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama