Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Siła jest kobietą. VII Forum Kobiet gminy Międzyrzec Podlaski (film)(galeria)

8 marca w Rogoźnicy rozstrzygnięto konkurs "Kobieta Aktywna 2020", zebrano ponad 6 tysięcy złotych w ramach zbiórki "Obudźmy Magdę", a zaproszeni goście przeprowadzili ważne merytorycznie prelekcje dla świętujących tego dnia kobiet z całej gminy Międzyrzec Podlaski.

W spotkanie wprowadziły Elżbieta Baj i Justyna Świerczewska – dyrektorki gminnych instytucji kulturalnych, a w imieniu mieszkańców gminy życzenia złożył wójt Krzysztof Adamowicz w asyście Bartka Skolimowskiego. – Cieszę się, że możemy spotkać się, aby porozmawiać o sprawach ważnych, o naszych paniach i ich zainteresowaniach, pasjach, marzeniach. Dziś jest również dzień szczególny, bo musimy wytworzyć wszyscy razem pozytywną energię. Taką która popłynie do Madzi, mieszkanki naszej gminy, która bardzo nas potrzebuje.

Walczymy o miejsce w klinice, która pomoże Magdę obudzić – mówi przyjaciółka Magdy Siłuszyk, Agnieszka Soczewka-Kowalczyk podziękowała za dotychczasowe wsparcie w swoim imieniu i rodziny – Jest matką trojki dzieci. Jednego jeszcze nie widziała… nie zdążyła poznać. W takim pięknym dniu pamiętajmy, że jest kobieta, która potrzebuje naszej pomocy.

Licytację poprowadził wójt wespół z Łukaszem Łosickim – kolegą z ławki szkolnej Magdy. Fanty cieszyły się „wzięciem”, o czym świadczy fakt, że większość została wykupiona za kwoty większe niż 500 zł, a były to m.in. sesja fotograficzne z wozem strażackim, płyta zespołu Śląsk, książka Teresy Lipowskiej z biblioteczki Krzysztofa Adamowicza, 3 godziny jego czasu wolnego czy nawet dzień bycia wójtem gminy Międzyrzec Podlaski, a także dzień na strzelnicy z radnym Łosickim. W sumie zebrano 6 178,71 zł!

Konkurs „Kobieta Aktywna gminy Międzyrzec Podlaski 2020” został przeprowadzony w trzech kategoriach:

Kobieta Kultury – Jolanta Podgajna z Jelnicy

Kobieta Społecznik – Monika Stefaniuk z Wysokiego

Kobieta Przedsiębiorca – Katarzyna Tymoszuk z Jelnicy

O wrażenia muzyczne zebranych Pań zadbał chór Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy, natomiast zaproszeni goście przeprowadzili prelekcje. Dawid Smolbik (trener sekcji MDS Janów Podlaski) opowiedział o WenDo czyli metodach przeciwdziałania przemocy wobec kobiet, Dariusz Nowak (specjalista RODO) o bezpieczeństwie w sieci, a stowarzyszenie Amazonki o pracy która, skupia się wokół działań na rzecz kobiet z rakiem piersi i profilaktyki onkologicznej.

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama