Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biesiada na ludowo w nowym klubie w Koszelikach (film)(galeria)

Klub Seniora z Koszelik przygotował biesiadę na ludowo dla międzyrzeckich klubów z Rzeczycy i Zaścianek przy wspólnym śpiewaniu z zespołem Jutrzenka z Rogoźnicy. Impreza odbyła się 22 lutego 2020 roku w świeżo wyremontowanej remizie w Koszelikach.

Środki finansowe na tworzenie klubów seniora i na to, by te nasze świetlice wyglądały lepiej pochodzą także m.in. z rządowego programu Senior+ – mówi wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz i dodaje – ale prawdziwą wartością dla mnie i dla gminy Międzyrzec Podlaski jest chęć budowania i spotykania się ludzi. Gratuluję mieszkańcom miejscowości Koszeliki za taką aktywność i otwarcie na inne środowiska. Cieszę się bardzo, że to miejsce przyciąga mieszkańców wsi sąsiadujących, bo to jest ważne by budować takie poczucie wspólnotowości.

Sołtys wsi Koszeliki i prezes stowarzyszenia Zdrowo Aktywni Agnieszka Szostakiewicz przedstawiła gościom nowo wybraną prezes miejscowego klubu seniora Zofię Samociuk.

Nasz klub powstał niedawno. Początkiem było stowarzyszenie Zdrowo Aktywni naszej pani sołtys i od niej to wyszło. Dzięki niemu mogliśmy utworzyć nieformalny klub seniora. – opowiada prezes klubu seniora Zofia Samociuk. Do miejscowości, która liczy niespełna 40 gospodarstw przyjeżdżają sąsiedzi z innych miejscowości. – W naszym klubie są osoby z Rogoźnicy, Zasiadek. Nasza wioska jest bardzo malutka, ale zachęcamy. Zwłaszcza mężczyzn, bo byłoby inaczej, łatwiej, gdyby było ich więcej. Na szczęście udało mi się już zachęcić mojego męża. Pomysłów mamy dużo, co kto potrafi tym się dzieli. Planujemy konkurs na gotowanie, teraz robimy kwiatki, mamy i zumbę raz w tygodniu. Cieszę się, bo spotykać się trzeba jak najwięcej. Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury, Urzędowi Gminy, szczególnie wójtowi Krzysztofowi Adamowiczowi za cenne wsparcie oraz wszystkim innym którzy finansowo lub swoją pracą pomogli w zorganizowaniu tego spotkania.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama