Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Kodeń: VII Spotkanie Pokoleń- ,,Herbatka Seniora” (galeria)

5 grudnia 2019 roku w Świetlicy Szkolnej Zespołu Placówek Oświatowych w Kodniu odbyło się VII ,,Spotkanie pokoleń” pod nazwą "Herbatka Seniora". Organizatorami spotkania byli: Szkolna grupa wolontariatu "Pomocna Dłoń", Świetlica Szkolna i Parafia Św. Anny w Kodniu. Tego popołudnia seniorzy mogli mile spędzić czas, a niektórzy lepiej się poznać, ponieważ na spotkanie przybyli seniorzy z całej gminy Kodeń (i nie tylko).

Na rozpoczęcie spotkania serdecznymi słowami przywitał wszystkich dyrektor ZPO w Kodniu p.Jacek Malarski . Po przywitaniu seniorów p. Teresa Filipek– opiekun grupy wolontariatu- przedstawiła zebranym plan spotkania. Chór szkolny na czele z p. Reginą Hasiewicz wykonał piosenki pt.,,Kołysanka dla Dzieciątka”, ..Złota Jerozolima i biedne Betlejem”, ,, Mario czy już wiesz” i ,,W tej kolędzie kto dziś będzie” .

Kolejnym punktem programu była recytacja wiersza ,,Wigilia z gwiazdką” przez ucznia kl. 6b Jacka Haponiuka.
Następnie swoje umiejętności gry na keyboardzie zaprezentowała ucz. kl. 5c Aleksandra Kałużyńska. Zagrała ona gawot Parafinowa.

Kolejnym etapem przyjęcia był skecz kabaretowy w wykonaniu uczennic z kl 8b- Julii Wojciekiewicz,, Patrycji Tarasiuk i Urszuli Płandowskiej- ,,Egzamin na prawo jazdy” Gościem specjalnym spotkania była dr n. med. Ewa Czeczelewska – dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Collegium Mazovia w Siedlcach z prezentacją ,,Jak zapobiegać chorobie Alzheimera”. Oprcz prelekcji pokazałła również film z tej tematyki oraz zaprezentowała kilka ćwiczeń wpływających na dobrą kondycję fizyczną seniorów.

Następnie głos zabrała p. Marlena Szmytko, która przygotowała ankietę ,,Bożonarodzeniowe tradycje -wspomnienia”. Ankieta będzie przeprowadzana w domach seniorów a z jej wynikami będzie można zapoznać się na stronie internetowej szkoły, Na koniec życzenia świąteczne złożyła ucz. kl. 7a Julia Bojczuk a uczniowie wręczyli dekoracje świąteczne wykonane przez uczniów pod opieką p. Reginy Hasiewicz.

Przez cały czas trwania spotkania wolontariusze serwowali kawę, herbatę i ciasto. Organizatorzy dziękują rodzicom uczniów kl.1-3 szkoły podst. za upieczenie ciasta. Seniorzy spędzili wieczór w miłej i przyjaznej atmosferze.
materiał: ZPO w Kodniu
tekst zdjęcia: Teresa Filipek
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Please select listing to show.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama