Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Wielka sztuka na peryferiach miasta…. (film) (galeria)

Wernisaż 2x1 Artur Kulik i Marek Jędrych w Etmus w Białej Podlaskiej to już szóste w tym miejscu, w salach biurowca Ewy Magier przy ulicy Sidorskiej 117c tego typu, wysoko kulturalne wydarzenie. Po raz czwarty oglądać można kolejne, nowe obrazy Marka Jędrycha a po raz pierwszy publicznie zaprezentował swoje prace Artur Kulik.

film: Wernisaż 2×1 Artur Kulik i Marek Jędrych w Etmus w Białej Podlaskiej

Dwóch niezwykłych artystów. Ich prace. Grono osób które zechciało przyjąć nasze zaproszenie na dzisiejszy wernisaż to ogromna wartość która przekłada się na ciągłe budowanie społeczności właśnie wokół sztuki. Sala w której prezentujemy prace artystów praktycznie od momentu oddania jej do użytku związana jest i przekazana właśnie na tego typu wydarzenia. Jeszcze za czasów Autosfery dziś Etmus kontynuuje te wielkie wartości. To prezentowaliśmy już sztukę i prace kilku bialskich artystów, to tu odbywało się performer Adama Korszuna, to tu trenują i ćwiczą swoje umiejętności taneczne członkowie Zespołu Kontra Doroty Kowalczyk. Dziś sala oddana jest Arturowi Kulikowi i Markowi Jędrychowi i tym którzy kochają sztukę i wspólne spotkania w takim właśnie nastroju. Dziś jest to galeria sztuki! – mówiła podczas otwarcia wernisażu Ewa Magier.

– Bardzo się cieszę, że Marek Jędrych zdążył namalować na tą wystawę tak dużo obrazów. A Artur Kulik, że zdołał odważyć się aby pokazać swoją sztukę.

Na rozmowę z Ewą Magier i artystami Arturem Kulikiem i Markiem Jędrychem zapraszamy już do materiału FILMOWEGO! Już w nadchodzącym tygodniu!! Zapraszamy też do Etmusa w Białej Podlaskiej aby prezentowane prace obejrzeć samemu! Wystawa otwarta jest codziennie w dni robocze podczas pracy Etmusa. Zapraszamy!!

[foogallery id=”181373″]

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
film: Biper TV
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama