Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Perkowice: „Pachnąca spiżarnia babci” – finał pysznego projektu (film) (galeria)

Gminny Ośrodek Kultury wraz z Pracownią Kulinariów Regionalnych w Perkowicach realizował przez okres wakacji aż do 5 października projekt związany z domowymi konfiturami, kiszonkami i ziołami. Przeprowadzenie projektu wzięły na siebie panie ze Stowarzyszenia "Smaki Perkowic".

Projekt sfinansowany przez Urząd Gminy w Białej Podlaskiej skierowany był do dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia, spotkania, wyjazdy, dyskusje dotyczyły wypróbowanych sposobów na przetwory owoców i warzyw jakie znaleźć można w okresie letnim i jesiennym w ogródkach, sadach i na polach. I tak czerwiec minął pod znakiem truskawkowych smakołyków, lipiec to wisienki i mirabelki, ogóreczki do beczki i ziołowa wycieczka do Kodnia, sierpień to już smaki jabłek i śliwek. We wrześniu eksperymentowano z ziołami.

Wczorajsze podsumowanie połączone było z prezentacją teatralną dotyczącą kiszenia kapusty oraz koncertem Caravany i zespołu Kalina. Jury w składzie Urszula Nowicka, Elżbieta Suszczyńska, Iwona Pietruczuk i Mateusz Siwiec.

W kategorii przetwory wytrawne w grupie dzieci i młodzieży do lat 15 najwyżej oceniono przetwory: Gabrieli Babkiewicz, Zofii Paneckiej, Łukasza Łukasiaka. W grupie dorośli i młodzież od lat 16: Katarzyny Klepackiej, Marianny Gurynowicz i Mari Kalinowskiej.

W kategorii przetwory słodkie w grupie dzieci i młodzieży do lat 15 zwyciężyli: Jakub Sadowski, Mikołaj Siliwoniuk, Kamila Kaliszuk. W grupie dorośli i młodzież od lat 16: Nadia Smarzewskiej, Izabela Kalich, Henryka Arseniuk.

Wyróżnienia przyznano: Wiktorii Łukasiak, Natalii Paszkiewicz, Reginie Krawczak, Danucie Bandzarewicz.

[foogallery id=”175944″]

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst, zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama