Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Międzyrzec Podlaski: Są pieniądze na nowe kotły na pellet i gaz

Mieszkańcy z terenu Gminy Międzyrzec Podlaski otrzymają dofinansowanie do montażu 100 instalacji niskoemisyjnych źródeł ciepła w ramach projektu pod nazwą "Program wsparcia dla wymiany źródeł ciepła w indywidualnych domach jednorodzinnych na terenie Gminy Międzyrzec Podlaski". 23 września Wójt Gminy Krzysztof Adamowicz podpisał z Marszałkiem Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu o łącznej wartości 2 845 527,36 zł.

Województwo Lubelskie dofinansuje projekt wymiany źródeł ciepła na kwotę 2 166 762,19 zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 Oś Priorytetowa nr 5- efektywna gospodarka niskoemisyjna. Zakres projektu obejmuje zastąpienie konwencjonalnych źródeł ciepła opartych na przestarzałych technologiach nowoczesnym systemem kotłów na biomasę (pellet) oraz zasilanych paliwem gazowym w gospodarstwach domowych, jednorodzinnych w Gminie Międzyrzec Podlaski.

Zamontowanych zostanie 49 kotłów na pellet oraz 51 kotłów na gaz. Efektem montażu instalacji będzie przeciwdziałanie ubóstwu energetycznemu – zlikwidowanie bariery w dostępie do stosunkowo drogich nowoczesnych źródeł ciepła, które w znaczny sposób wpłyną na podniesienie jakości i komfortu życia mieszkańców. Mieszkańcy pozbędą się przestarzałych i wysokoemisyjnych źródeł ciepła, a efektywność energetyczna gospodarstw domowych wzrośnie poprzez zmniejszenie zapotrzebowania na energię produkowaną w tradycyjny sposób. Nowoczesne instalacje bezpośrednio generują oszczędności w budżetach domowych.

materiał: Urząd Gminy Międzyrzec Podlaski
tekst: Sylwia Hubica Podinspektor
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama