Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Biała Podlaska: Policjanci dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów

Bialscy policjanci zabezpieczali trasę przejścia Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej, która wczoraj rano wyruszyła w drogę do Częstochowy. Funkcjonariusze prewencji oraz ruchu drogowego czuwają nad bezpieczeństwem pielgrzymujących oraz dbają o płynność ruchu na drogach. Dzisiaj pielgrzymka opuści teren bialski. Przy tej okazji apelujemy do kierowców, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność.

Sierpień to czas nie tylko wakacyjnego odpoczynku, ale również okres pielgrzymek. Wiele osób wyrusza w daleką drogę do sanktuariów ze swymi intencjami. Nad ich bezpieczeństwem czuwają też policjanci. Wczoraj na Jasną Górę wyruszyła również Piesza Pielgrzymka Podlaska. Pątnicy wyruszyli z Parafii św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej w trzech grupach. Nad ich bezpieczeństwem czuwali m.in. policjanci ruchu drogowego oraz prewencji. Policjanci przygotowali się szczegółowo do zabezpieczenia trasy, po której szli pielgrzymi.

Pomagali w bezpiecznym przejściu przez skrzyżowania i newralgiczne miejsca na terenie miasta będące na trasie przemarszu. Dbali również o płynność ruchu na drogach. Stróże prawa dbali o to, aby wszyscy mogli czuć się bezpiecznie i żeby nie doszło do zdarzeń w ruchu drogowym. Dzisiaj pątnicy opuszczą teren powiatu bialskiego wyruszając w dalszą drogę.

Policjanci zwracają się z apelem do kierujących, aby podczas spotkania pielgrzymek na drodze zachowali szczególną ostrożność oraz przestrzegali sygnałów i poleceń podawanych przez służby porządkowe organizatorów.

Jednocześnie dziękujemy kierującym, za cierpliwość i wyrozumiałość oraz zachowanie ostrożności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla KMP w Białej Podlaskiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama