Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Drelów: Kulinarne zdolności pań z Kół Gospodyń

Gminne Centrum Kultury zorganizowało spotkanie Kół Gospodyń Wiejskich pod hasłem „Chwalipiętowo”. Wszystkie najbardziej zapracowane kobiety z gminy Drelów wyłączyły na dwie godziny telefon, by wspólnie odpocząć, pośpiewać i… się pochwalić! Ale nie tylko…

Takie spotkania integracyjno-organizacyjne często służą organizacji ważnych dla gminy uroczystości, nie są to typowe „nasiadówki” ale spotkania stymulujące współpracę. Wczorajsze spotkanie nie było więc jedynie rekreacyjne, lecz pracowite, gdyż dotyczyło Dożynek Powiatowych, które w tym roku odbędą się właśnie w Drelowie. Nie możemy zdradzać szczegółów i ustaleń… ale już teraz możemy powiedzieć, że będzie warto odwiedzić Gminę Drelów podczas powiatowego święta plonów!

Pod okiem Pani Dyrektor Wiesławy Zaremby i pracowników GCK, panie z Drelowa, Szóstki, Aleksandrówki, Wors, Kwasówki, Łózek, Żerocina i Zahajek poświęciły się również śpiewowi pieśni tradycyjnych, piosenek biesiadnych, a także wymianie przepisów i degustacji indywidualnie przygotowanych specjałów – głównie przetworów warzywnych i owocowych.

Otwartość i chęć dzielenia się doświadczeniem sprzyjała przyjaznej debacie nad smakami, zdolnościami oraz próbowaniu nowych smaków przy pięknym zachodzie słońca i wspólnym ognisku.

[foogallery id=”110779″]

 


tekst i zdjęcia: Angelika Paluszkiewicz / GCK Drelów i Tomasz Łukaszuk / Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama