Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Janów Podlaski: Uczniowie Zespółu Szkół ze stypendiami wojewódzkimi

W dniu 11 grudnia 2017 roku w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów uczniom z województwa lubelskiego. Wśród około 1000 uczestników znalazły się 4 uczennice z Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim.

Stypendia wręczał wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk. Gratulacje stypendystom złożył również Lubelski Wicekurator Oświaty Ryszard Golec. Monika Michałowska i Agnieszka Pietruczuk z pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego otrzymały stypendia z programu „Lubelskie wspiera uzdolnionych 2017-2018”.
 Jest to program stypendialny skierowany do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, j. obcych nowożytnych, matematyki lub przedsiębiorczości, którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego lub uczą się w woj. lubelskim; posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz w roku szkolnym 2017/2018 będą rozpoczynać lub kontynuować naukę w szkole lub klasie programowo wyższej prowadzącej kształcenie ogólne, z wyłączeniem szkół dla dorosłych.

Natomiast Alicja Lipka i Magda Rudnicka z czwartej klasy Technikum kształcącym
w zawodzie technik hodowca koni otrzymały stypendia w ramach programu „Lubelska kuźnia talentów 2016-2019”. Ten program skierowany jest do szczególnie uzdolnionych uczniów w zakresie przedmiotów zawodowych, którzy są mieszkańcami woj. lubelskiego

lub uczą się w woj. lubelskim oraz w roku szkolnym 2017/2018 będą kontynuować naukę
w szkołach zawodowych – zasadniczych szkołach zawodowych, technikach i szkołach policealnych – z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Do czerwca przyszłego roku uczennice otrzymywać będą stypendia w kwocie 400 zł miesięcznie.


materiał: Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim.
tekst zdjęcia : Urszula Majewska- Chilkiewicz

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama