Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Reklama video

Dzień otwarty w międzyrzeckim Ekonomiku (film) (galeria)

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim otworzył 2 marca swoje drzwi gimnazjalistom, którzy licznie przybyli w szkolne progi. Tego dnia można było poznać ofertę szkoły, zwiedzając sale dydaktyczne, w których czekało wiele niespodzianek. W sumie podczas dnia otwartego szkołę odwiedziło ponad pół tysiąca osób. Gimnazjaliści, ich rodzice, znajomi, byli uczniowie, nauczyciele. Większość z nich od września zostanie uczniami odwiedzanej szkoły.

 

Robert Matejek, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim:
Myślę, że podczas dnia otwartego szkoła podwoiła liczbę uczniów u siebie. Bardzo się z tego cieszę, że zaproszenie do nas postanowiły przyjąć okoliczne gimnazja i w sumie w samych tylko grupach zorganizowanych przybyło do nas ponad 360 osób. Mamy im co zaproponować. Oferujemy naukę na kierunkach: technik logistyk, technik spedytor, technik ekonomista, technik organizacji reklamy, technik informatyk. Od 1 września otwieramy szkołę branżową, pierwszego stopnia w zawodach magazynier i sprzedawca.

Jacek Domański, nauczyciel w ZSE w Międzyrzecu Podlaskim:
– Gimnazjaliści, mam nadzieję, nie okażą się zbyt trudni do przekonania do naszej szkoły. Atuty mamy ogromne. Rzecz polega na odpowiednim ich zaciekawieniu i pomocy w wybraniu odpowiedniego, oczekiwanego przez nich, ale i bardzo często przez rodziców kierunku nauczania a co za tym idzie już pomysłu na siebie, na zawód wykonywany w dorosłym życiu. Logistyka 0- ten kierunek promujemy dziś wraz z moimi uczniami, przechodzi ostatnio w Polsce ogromne zmiany. Nadążamy za nimi w toku naszego nauczania. Odnosimy sukcesy na ogólnopolskich olimpiadach z wiedzy o transporcie i logistyce. To potwierdza wysoki i aktualny poziom nauczania na tym kierunku. Może dla tego też, nie mamy problemów z rekrutacją na tym kierunku. Gorąco zachęcam do podjęcia nauki na kierunku technik logistyk czy technik spedytor w naszej szkole. To dosyć dobrze płatne zawody ciągle poszukujące nowych pracowników. Praktyki odbywamy w międzyrzeckich firmach produkcyjnych i transportowych. W tym roku jedna z klas jedzie na praktyki do Grecji.

Gabriel Paluch, uczeń Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim:
– Odwiedzającym nas podczas Dnia Otwartego gimnazjalistom opowiadamy od strony praktycznej jak wygląda zawód, którego naukę wybraliśmy. Mówimy też jak mogą wyglądać dalsze kroki kształcenia już na poziomie szkół wyższych lub też co można zdobyć i w jakim miejscu znaleźć pracę na przykład zaraz po ukończeniu naszej szkoły. Do prezentacji kierunku technik logistyk i technik spedytor wykorzystujemy komputery i zainstalowane programy szkoleniowe. Klocki natomiast to odwzorowanie produktów, jakie trzeba umieścić na paletach w sposób ergonomiczny i bezpieczny dla przewożonego towaru. Nie jest to wbrew pozorom łatwe zadanie ze względu, że układają je należy przestrzegać norm przyjętych w przewozach i spedycji towarów w handlu międzynarodowym. To wiąże się też z umiejętnością porozumiewania się i dogadania z kolegami spedytorami z innych państw w Europie. W szkole postawiono więc na zaawansowaną naukę języka angielskiego i rosyjskiego.

W filmie również wypowiedzi: Joanny Martyniuk, Huberta Paluszkiewicza, Klaudi Tarasiuk, Sylwi Oponowicz, uczenów ZSE w Międzyrzecu Podlaskim.

Zespół Szkół Ekonomicznych to szkoła nowoczesna. Często mówi się na nią szkoła zdigitalizowana. To jedna z najlepszych szkół w polsce, jeśli chodzi o kierunek – informatyka. Wszystkie pracowanie wyposażone są w najnowszej generacji sprzęt. Wzorowym wyposażeniem pochwalić się też mogą pracownie: biologiczna, chemiczna. Szkolna biblioteka dzięki unijnemu grantowi w kwocie 15 tys. zł mogła dokupić wszystko, co najlepsze z książek – z Sapkowskim włącznie – i drobnego wyposażenia. Ogromnym atutem szkoły jest też sportowa sekcja strzelecka a co za tym idzie profesjonalna strzelnica pneumatyczna.

Szkoła sukcesywnie rozbudowuje infrastrukturę. Zagospodarowany teren wokół szkoły pozwala uczniom na parkowanie tuż pod szkołą. W dzisiejszych czasach młodzież nie tyle potrzebuje co lubi przyjeżdżać do szkoły średniej samochodami. W najbliższym czasie remontu doczeka się stołówka a docieplenia łącznik sali gimnastycznej. Szkoła przystąpiła też do kolejnego projektu unijnego. Dzięki udziale w nim powstać mają nowe klasopracownie z profesjonalnym, tematycznym wyposażeniem – mowa głównie o sprzęcie elektronicznym.

Podczas Dnia Otwartego Zespołu Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim równocześnie w ośmiu salach odbywała się prezentacja ośmiu kierunków nauczania. Gimnazjaliści przechodząc od klasy do klasy dowiedzieć się mogli o specyfice danego zawodu. W sali gimnastycznej odbywały się występy artystyczne i kabarety. Gwoździem programu był spektakl w wykonaniu młodzieży ze Szkolnego Koła Teatralnego, „Śluby Panieńskie”.

Link do wcześniejszego materiału łącznie ze zdjęciami:
Dzień Otwarty w Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim (galeria)

 

materiał: Radiobiper Międzyrzec Podlaski
temat: Zespół Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim
film i zdjęcia: Małgorzata Mieńko
tekst i opracowanie: Leszek Niedaleki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama