Na jarmark przedświąteczny w dniu 13 kwietnia zaprosiło Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie. Na zaproszenie odpowiedzieli wystawcy z gminy oraz regionu, którzy na swoich stoiskach zaoferowali pisanki, palmy, koszyczki, wieńce, ozdoby świąteczne, świece, a także różne przysmaki, w tym ciasta, ciasteczka, miody, syropy i pieczywo.
Tego dnia wśród wystawców można było spotkać m.in. członków KGW „Super babeczki” KGW z Konstantynowa, KGW z Witoldowa i KGW „Rumianki” z Romanowa, instruktorów Warsztatu Terapii Zajęciowej w Konstantynowie, strażaków miejscowej OSP oraz MDP – młodzi adepci sztuki pożarniczej zaprosili na słodkie gofry i babeczki.
– Pomijając zainteresowanie, taką liczbę wystawców i warunki pogodowe, można uznać, że ten jarmark jest wyjątkowo udany. Takie smakołyki i takie wyroby, które są dzisiaj sprzedawane, to rzadka możliwość przygotowania całego stołu wielkanocnego – zauważył wójt gminy Konstantynów Romuald Murawski, którego spotkaliśmy wśród uczestników wydarzenia.
GCK w Konstantynowie oferowało warsztaty ozdób świątecznych, można było również zasilić puszkę przygotowaną na stoisku charytatywnym na rzecz chorej Bożeny.
Wśród uczestników jarmarku przechadzał się wielkanocny zajączek, który rozdawał słodkie czekoladowe jajeczka.
Galeria zdjęć – poniżej.
_____
materiał: Radio Biper Gmina Konstantynów
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk