Reklama

Reklama

Reklama video

Zmodernizowana pracownia hemodynamiki została oddana do użytku pacjentów (film) (galeria)

3 stycznia 2025 r. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej miało miejsce uroczyste otwarcie po modernizacji pracowni hemodynamiki, która została wyposażona w angiograf, czyli system obrazowania dla układu sercowo-naczyniowego i obrazowania interwencyjnego. Na uwagę zasługuje fakt, że system, który został zainstalowany w Białej Podlaskiej, jest pierwszym systemem tego typu w Polsce. W Centrum Dydaktyczno-Administracyjnym WSzS odbyła się również konferencja prasowa poświęcona tej inwestycji.

W wyniku przeprowadzonego zamówienia publicznego Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zakupił angiograf jednopłaszczyznowy wraz z niezbędnym wyposażeniem i oprogramowaniem. Postępowanie obejmowało również dostosowanie infrastruktury celem wykonania montażu i instalacji sprzętu, w tym zaprojektowanie, wykończenie i adaptację pomieszczeń w pracowni hemodynamiki, wraz z funkcjami towarzyszącymi, w zakresie koniecznym do zamontowania sprzętu. Usługa obejmuje dostawę sprzętu, montaż i instalację oraz uruchomienie i przekazanie do eksploatacji oraz szkolenie personelu, jak również gwarancję jakości oraz serwisowanie w okresie gwarancji. Wartość całej inwestycji to 3 829 773,75 zł. Inwestycja została w pełni sfinansowana z budżetu Województwa Lubelskiego.

Zapewnienie pacjentom dostępu do najlepszej diagnostyki i leczenia na najwyższym poziomie jest jednym z fundamentalnych elementów koncepcji zarządzania szpitala. Nieustanne budowanie jakości, jakie ma miejsce w naszym szpitalu poprzez dostęp do nowoczesnych technologii medycznych, do infrastruktury, niewątpliwie przyczynia się do zwiększenia dostępności do świadczeń medycznych, ale również poprawia warunki leczenia – podkreśla dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej Artur Kozioł.

Angiograf jest systemem obrazowania dla układu sercowo-naczyniowego i obrazowania interwencyjnego. Dzięki jego zastosowaniu możliwe jest określenie, czy występuje zapalenie naczyń krwionośnych, tętniaki i zakrzepy, zwężenia naczyń.

Angiografia to badanie oparte na medycznej technice obrazowania, pozwalające na wizualizację wnętrza naczyń krwionośnych oraz organów w ciele, z koncentracją na układzie krwionośnym: żyłach, tętnicach oraz komorach serca.

System, który został zainstalowany w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej jest pierwszym systemem tego typu w Polsce. Ten zaawansowany system obrazowania interwencyjnego został zaprojektowany w celu ulepszenia obrazowania serca dzięki takim funkcjom, jak spersonalizowany wygląd aplikacji użytkownika, wyjątkowa jakość obrazu i integracja z wieloma urządzeniami zewnętrznymi. Instalacja ta stanowi znaczący postęp w zakresie możliwości obrazowania medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej, zapewniając pracownikom ochrony zdrowia najnowocześniejsze narzędzia do poprawy wyników leczenia pacjentów w kardiologii interwencyjnej.

System oferuje szereg korzyści w kardiologii interwencyjnej i innych procedurach:

  • Lepsza jakość obrazu: System zapewnia wyjątkową klarowność obrazu dzięki wysokiej wydajności kwantowej (DQE), co pozwala na uzyskanie lepszej jakości obrazów przy niższych dawkach.
  • Zarządzanie dawką: Zawiera zaawansowane funkcje zmniejszania dawki, umożliwiające personelowi medycznemu optymalizację i personalizację ustawień prześwietlania, przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnych szczegółów klinicznych obrazu.
  • Wszechstronność: Płaski detektor cyfrowy o wymiarach 31 x 31 cm jest przeznaczony do szerokiego zakresu procedur obrazowania sercowo-naczyniowego i interwencyjnego, wspierając zarówno badania neurologiczne, jak i peryferyjne.
  • Spersonalizowane przestrzenie robocze: System pozwala na konfigurowanie aplikacji użytkownika, co ułatwia lekarzom konfigurację systemu zgodnie z ich konkretnymi potrzebami i preferencjami.
  • Zintegrowane sterowanie: Proste, scentralizowane i zautomatyzowane elementy sterujące przy stole pomagają usprawnić procedury i poprawić wydajność pracy.
  • Automatyczna optymalizacja dawki: System wykorzystuje zaawansowane technologie zarządzania dawką, aby automatycznie dostosować dawkę w czasie rzeczywistym, zapewniając wysokiej jakości obrazy przy najniższej możliwej dawce. Zmniejsza to ryzyko narażenia pacjentów na promieniowanie.

Cechy te łącznie przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa pacjenta poprzez zminimalizowanie narażenia na promieniowanie, zwiększenie
dokładności procedur i skrócenie całkowitego czasu potrzebnego na interwencje.

Szczegóły inwestycji zostały omówione podczas konferencji prasowej.

 

_____
materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej
zdjęcia: Bartek Sawa Sawicki
film: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Jedna odpowiedź

  1. Mam pytanie . Może nie na temat ale uważam za dość istotne z punktu widzenia wydawania środków publicznych . Jak długo panowie Litwiniuk i Kozioł będą praktykować finansowanie promocji własnego wizerunku z kasy publicznej , plakaty na każdym korytarzu szpitala , wielkie banery zewnętrzne , banery w prasie lokalnej itp. Przecież to co robią należy do ich obowiązków. Gdyby piekarnie były państwowe, to każdy piekarz też miałby zapewniony baner np. 250x360cm z wizerunkiem i ilością wypieczonych bochenków w ciągu roku , przy każdym osiedlowym sklepie spożywczym?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama