– Przyznanie statuetki „Niedźwiedzia” osobiście odbieram jako dodatkową motywację i energię na start w pracy na stanowisku wójta gminy Biała Podlaska. Doceniam i dziękuję za zauważenie mojej osoby i pomysłów, których realizację rozpocząłem wraz z kompetentną i zgraną grupą współpracowników. Służbowo ta statuetka to uwieńczenie wieloletniego projektu, który finał swój miał podczas ostatnich wyborów samorządowych, kiedy to przygotowany program na rzecz rozwoju i przyszłości gminy znalazł uznanie w oczach jej mieszkańców. Pokazali to podczas głosowania przy urnach wyborczych. Uważam, że mieszkańcy ocenili i docenili dotychczasową moją pracę na rzecz samorządu jeszcze jako pracownika urzędu gminy na stanowisku szefa komórki odpowiedzialnej za pozyskiwanie środków zewnętrznych. Mimo skromnej obsady udało mi wówczas wspólnie z Rafałem Walczukiem zrealizować kilkadziesiąt projektów, które wymiernie wspomogły rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego samorządu. Kolejnym etapem, który wpłynął na tę ocenę, był okres samej kampanii wyborczej. Udało się stworzyć świetną ekipę, czującą i przewidującą nadchodzący wiatr zmian, ale też posiadającą konkretne cele i sposoby ich realizacji. Wspólnie zorganizowana i przeprowadzona kampania okazała się wzorowa i innowacyjna, co przyniosło zamierzony efekt. Za to wszystko dziękuję Adamowi Platewiczowi, Mariuszowi Trzeciakowi oraz radnym startującym do rady gminy w „moich barwach”, ich znaczna część zasiada dziś w tym zacnym gronie przedstawicieli społeczności gminy. Statuetka „Niedźwiedzia” to uznanie dla całej gminy Biała Podlaska: mieszkamy tu, pracujemy, żyjemy, a jako władze tego samorządu mamy nowatorskie spojrzenie i wizję rozwoju naszego samorządu. Każdy, dosłownie każdy, może wziąć udział w tym ogromnym zadaniu, które rozpoczynamy. Bądźmy dumni z naszej małej ojczyzny – podkreśla laureat tytułu „Debiut Roku 2024” wójt Konrad Gąsiorowski.
Podczas uroczystej gali w dniu 15 listopada włodarz gminy odebrał statuetkę z rąk dyrektora wydawniczego i redaktora naczelnego Tygodnika „Słowo Podlasia” Piotra Pyrkosza, który postrzega przyznanie tej nagrody jako jedną z najtrafniejszych decyzji kapituły konkursowej.
– Uważam, że statuetka „Niedźwiedzia” w kategorii „Debiut Roku 2024” przyznana wójtowi Konradowi Gąsiorowskiemu to najbardziej trafna decyzja kapituły tej nagrody. Argumentacja była bardzo szeroka. Konrad Gąsiorowski wraz z ekipą współpracowników podejmuje już, mimo stosunkowo krótkiego jeszcze czasu pracy nowych władz samorządowych, szereg działań mających na celu aktywizację społeczności gminy, a to już bardzo dobry początek i dobra wróżba na przyszłość. Rozpoczął od budowy zespołu ludzi, pracowników urzędu, zgranej ekipy, którą chce wykorzystać do rozwoju gospodarczego gminy. Pozytywne jest i to, że sam laureat, jak i jego współpracownicy, dostrzegają i znajdują coraz to nowsze elementy i nisze rozwojowe samorządu, są otwarci na nowe wyzwania i kreatywne pomysły. Celem, który sobie postawił wójt Konrad Gąsiorowski, to zwiększenie realizowanych na terenie gminy inwestycji, tym celem jest też rozwój gospodarczy poprzez ściągnięcie na teren samorządu nowych przedsięwzięć biznesowych, firm i przedsiębiorstw. To właśnie w głównej mierze spowodowało podjęcie decyzji o przyznaniu mu tej statuetki – argumentuje redaktor naczelny „Słowa Podlasia” Piotr Pyrkosz.
Tego dnia nagrodzono statuetkami „Niedźwiedzie Biznesu” 51 podmiotów, na których uczestnicy plebiscytu oddali najwięcej głosów:
Mikroprzedsiębiorstwo
Niedźwiedź Biznesu:
GREENWIN Energetyka & Budownictwo
wyróżnienia:
PHU BojarMoto
Adson Mateusz Weresa
PHU Łukasz Popielewicz
Małe przedsiębiorstwo
Niedźwiedź Biznesu:
PZ Patryk Zieniuk Montaż płyt warstwowych i pokryć dachowych
wyróżnienia:
Zakład Wyrobów Wędliniarskich Wysokie S. C.
Zakład Stolarsko-Budowlany Zdzisław Serhej
Waltimber Andrzej Waluś
Średnie przedsiębiorstwo
Niedźwiedź Biznesu:
Investmil Grzegorz Chilimoniuk
wyróżnienia:
Zakłady Mleczarskie „LAKTOPOL-A” sp. z o.o.
Petrodom Paliwa Sp. z o.o Sp.k.
Kolejowy Serwis Mobilny Sp. z o.o.
Duże przedsiębiorstwo
Niedźwiedź Biznesu:
Spółdzielnia Inwalidów Elremet
wyróżnienia:
Pol-Kres EDWOOD Sp. z o.o.
Dr Gerard Sp. z o.o.
Baume sp. z o.o.
Inwestycja samorządowa
Niedźwiedź Biznesu:
Gmina Zalesie – „Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Kijowiec Kolonia wraz z zakupem wyposażenia oraz zagospodarowaniem terenu zewnętrznego”
wyróżnienia:
Miasto Międzyrzec Podlaski – “Rewitalizacja i adaptacja na cele kulturalne dawnego pałacu Potockich w Międzyrzecu Podlaskim”
Gmina Konstantynów – “Remont i przebudowa Urzędu Gminy w Konstantynowie”
Gmina Sławatycze – “Budowa i przebudowa dróg w miejscowości Sławatycze”
Ambasador Biznesu
Akademia Bialska im. Jana Pawła II
Dobroczyńca Roku
Stowarzyszenie Szansa – Domowy Szpital
Pracodawca Roku
Horyzont Roman Bodziak Sp. k.
Debiut Roku
Gmina Biała Podlaska
Zdrowie i uroda
Niedźwiedź Biznesu:
SarnaSpa Grupa 2mClinic
wyróżnienia:
Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Centrum Psychoterapii i Rozwoju LUSTRO
Salon Fryzjerski Aneta Lewkowicz
Przedsiębiorstwo Odpowiedzialne Społecznie
Niedźwiedź Biznesu:
Wipasz S.A.
wyróżnienia:
Bank Spóldzielczy w Łomazach
Niepubliczne Przedszkole i Żłobek „Jagódka”
Innowator roku
Niedźwiedź Biznesu:
Termo-Group Bartosz Andrzejczuk
wyróżnienia:
Firma Dragon Pur
Perun S.A.
Inwestor roku
Niedźwiedź Biznesu:
Karuzela Holding Sp. z o.o.
wyróżnienie:
Merkury Goławski Sp. komandytowa
Nagroda Specjalna
Wschodnie Konsorcjum Eventowe Jarosław Iwaniuk
_____
Galeria zdjęć – poniżej.
_____
materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska / Powiat Bialski
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
opracowanie: Anna Ostapiuk