Reklama

Reklama

Reklama video

Jak poprawnie ustawiać termostat grzejnikowy, aby oszczędzić na ogrzewaniu?

Próbowałeś różnych metod na oszczędzanie energii, ale Twoje rachunki za ogrzewanie wciąż były wysokie? Postaw na inteligentny termostat grzejnikowy. To nowoczesne urządzenie, dzięki któremu będziesz zarządzać temperaturą w domu w automatyczny i precyzyjny sposób.

Zdalne sterowanie termostatem grzejnikowym

Tym, co wyróżnia termostat grzejnikowy smart, jest możliwość jego zdalnej obsługi za pomocą aplikacji mobilnej. Może to w prosty sposób przełożyć się na oszczędności w gospodarowaniu zużyciem energii.

Przypomnij sobie, ile razy wychodząc z domu, zapomniałeś o wyłączeniu grzejników lub obniżeniu temperatury albo pozwoliłeś kaloryferom pracować na maksymalnej mocy, podczas gdy prognozy pogody mówiące o przymrozkach były nietrafione. W systemach smart home nie ma mowy o takim marnotrawstwie energii.

Inteligentny termostat grzejnikowy pozwala Ci na pełną kontrolę pracy grzejników, niezależnie od tego, gdzie jesteś. W aplikacji mobilnej w każdej chwili możesz sprawdzić i zmodyfikować ustawienia sterowników, a także wygenerować raport zużycia energii.

Mechanizm działania termostatu grzejnikowego smart jest równie prosty, co tego tradycyjnego, z tą różnicą, że ustawienie temperatury jest bardziej precyzyjne, a urządzenie wysyła komunikat do bramki (huba), skąd informacja trafia na Twojego smartfona.

Jeśli martwisz się o zawodność takiej komunikacji, postaw na termostat Z-wave (np. z KeempleSklep). Sieć Z-Wave to jedno z najwybitniejszych rozwiązań w dziedzinie smart home. Zapewnia płynne przesyłanie danych, bez zakłóceń nawet przy wielu urządzeniach.

Planowanie harmonogramów i scenariuszy ogrzewania

Inteligentny termostat Z-wave stwarza możliwość programowania pracy grzejników. Rozsądnie zaplanowane harmonogramy i scenariusze pozwolą Ci zaoszczędzić na ogrzewaniu. Oto kilka propozycji:

1 Ustaw niższą temperaturę w czasie, gdy jesteś poza domem, np. w pracy (16-18 stopni Celsjusza), a wyższą tuż przed Twoim powrotem.

2 Zaplanuj scenariusz oszczędnościowy, gdy opuszczasz dom na kilka dni.

3 Obniż temperaturę nocą, a podnieś podczas największej aktywności domowników. Optymalne warunki do snu mieszczą się w przedziale 17-19 stopni, a w ciągu dnia 19-21 stopni.

Współpraca z innymi urządzeniami smart home

Termostat grzejnikowy zyska jeszcze więcej funkcji, gdy połączysz go z innymi kompatybilnymi sterownikami smart home. Przyniesie to kolejne oszczędności.

W praktyce oznacza to, że możesz zsynchronizować pracę keemple termostatu z innymi urządzeniami od tego producenta i zaplanować scenariusz, w którym kaloryfery wyłączą się podczas otwarcia okien albo zaczną intensywniej pracować, gdy opuścisz rolety.

opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama