Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

IV Ogólnopolski turniej w gimnastyce artystycznej w Białej Podlaskiej (galeria)

8 czerwca w hali sportowej IV LO im. S. Staszica w Białej Podlaskiej odbył się "IV Ogólnopolski turniej w gimnastyce akrobatycznej", który zorganizowało Stowarzyszenie Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej. Radio Biper objęło patronat medialny nad wydarzeniem.

Podczas wydarzenia publiczność śledziła wraz z komisją sędziowską występy zawodniczek gimnastyki artystycznej w układach tanecznych i z przyborami (piłka, maczugi, wstążka, obręcz) – w układach indywidualnych.

Do udziału w turnieju zgłosiło się ponad 200 zawodniczek z wielu klubów z całej Polski. Tegoroczna impreza to już czwarta edycja wydarzenia będącego jedynym tego typu na Lubelszczyźnie.

Podstawowym celem utworzonego w 2019 r. Stowarzyszenia Gimnastyki Artystycznej w Białej Podlaskiej jest upowszechnianie i popieranie form kultury fizycznej i sportu wśród dzieci i młodzieży poprzez rozwój i popularyzację dyscypliny sportowej jaką jest gimnastyka artystyczna. Zawodniczki reprezentują Lubelszczyznę na wielu prestiżowych turniejach w Polsce i za granicą zdobywając czołowe miejsca. Stowarzyszenie było organizatorem m. in.: I Międzynarodowego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Biała Podlaska (2019 rok), czterech edycji Ogólnopolskiego Turnieju Walentynkowego Biała Podlaska (2021 r., 2022 r., 2023 r. i 2024), trzech edycji Ogólnopolskiego Turnieju w Gimnastyce Artystycznej Biała Podlaska (2021 r., 2022 i 2023 r.) i wielu innych imprez sportowych. Oprócz treningów i wyjazdów na zawody zawodniczki biorą czynny udział w wielu wydarzeniach lokalnych. Stowarzyszenie posiada licencję klubową Polskiego Związku Gimnastycznego, a w 2024 r. wszystkie aktywne zawodniczki biorą udział w Projekcie „Pierwsze Kroki w Gimnastyce” organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polski Związek Gimnastyczny.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama