Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Baśniowy Dzień Dziecka w Wilczynie (film) (galeria)

Piękna słoneczna pogoda, występy artystyczne, pokazy OSP, parada motocyklowa i baśniowe piosenki - to tylko niektóre z punktów programu Gminnego Dnia Dziecka w Wilczynie, który odbył się 9 czerwca z inicjatywy Gminy Biała Podlaska, Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej oraz radnego Tomasza Wołowika.

Gminny Dzień Dziecka odbył się w parku w Wilczynie, dokąd przybyli licznie mieszkańcy gminy Biała Podlaska oraz wszyscy zainteresowani rodzinnym spędzeniem słonecznej niedzieli.

Wydarzenie zainaugurował Gminny Przegląd Piosenki Dziecięcej „W krainie baśni”, w którym wzięły udział dzieci w wieku 3-15 lat, przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy. Przegląd miał na celu umożliwienie dzieciom i młodzieży sprawdzenia swoich możliwości wokalnych na scenie przed szerszą publicznością. Nie miał charakteru konkursowego, nie był więc oceniany, ale dzięki temu gwarantował dobrą, bezstresową zabawę.

Swoje umiejętności taneczne prezentowały grupy Figiel, Tęcza, Jagódki i Promyczki. Również tancerze ze szkoły tańca Kontra.

Przybyłych na wydarzenie witała bajkowa sceneria, bo to właśnie bajki i baśnie były głównym motywem spotkania. O to, by każdego roku zaskoczyć uczestników festynu nowym pomysłem i aranżacją dba grono instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury. Skąd czerpią inspirację?

Spotykamy się na takie nasze narady i tam tworzą się pomysły. W tym roku jesteśmy w krainie baśni i bajek, stąd dekoracja sceny i stroje instruktorów pochodzące z przeróżnych bajek. Staramy się wykorzystywać stroje i scenerie, nie są tylko na raz. Podczas Gminnego Dnia Kobiet była na przykład Arielka i w ten sposób poleciało to w kierunku bajek – przybliża szczegóły tegorocznego motywu dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej Agnieszka Borodijuk. Instruktorzy nawiązali m.in. do starej wersji Akademii Pana Kleksa i prezentowanych w niej dziecięcych piosenek.

Podążając tropem baśni na kolejnych stoiskach Gminnego Ośrodka Kultury można było wykonać różdżkę i czapkę wróżki, tatuaż lub królewską koronę.

Swoje stoiska przygotowała m.in. Policja i pasieka z Grabanowa. W parku królowały bezpłatne, oblegane tłumnie dmuchańce. Nie zabrakło słodkiej gastronomii i stoisk z zabawkami. Wśród atrakcji pojawiła się szermierka konna, a strażacy z Woskrzenic Małych i Sławacinka Starego prezentowali sprzęt i pojazdy, zadbali również o wielką strażacką pianę na zakończenie imprezy.

Jednym z tradycyjnych punktów programu była parada motocyklowa, którą poprowadzili przedstawiciele służb mundurowych.

Przy scenie chętni mogli wziąć udział w różnorodnych konkursach i zabawach animacyjnych oraz rodzinnej grze terenowej „Bajkowa przygoda”. Pokazem sztuczek bawił publiczność iluzjonista Kacper Mysiorek.

Przedstawiciele sołectw wzięli udział w turnieju piłki siatkowej, amatorzy sportu mogli więc wcielić się w rolę zawodników lub kibiców.

Swój udział w wydarzeniu czytaniem wiersza „Na wyspach Bergamutach”, znanego z Akademii Pana Kleksa, zaznaczył wójt gminy Biała Podlaska Konrad Gąsiorowski. Sceny wymienione w utworze zostały namalowane przez dzieci, za co otrzymały one atrakcyjne upominki.

 

Dbamy o naszych najmłodszych. Piękna sceneria, piękny park, wyremontowany ze środków unijnych i krajowych. Przede wszystkim też piękna pogoda i dużo atrakcji – podsumował imprezę wójt Konrad Gąsiorowski, który tego dnia, prezentując na sobie okolicznościową koszulkę, zachęcał również wszystkich mieszkańców do udziału w rywalizacji gmin o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja trwa przez cały czerwiec, organizowane są różne rajdy rowerowe, jeden z nich – „Razem rozkręćmy Dzień Dziecka” – odbył się również tego samego dnia przed imprezą. – Każdy dorosły mieszkaniec, który przejedzie sto kilometrów, dostaje taką koszulkę, natomiast dziecko po 50 kilometrach. Zachęcamy do udziału, w tym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na indywidualny start w rywalizacji gmin Rowerowej Stolicy Polski, idzie nam naprawdę bardzo dobrze, ale potrzebujemy jeszcze zaangażowania wszystkich mieszkańców, wtedy mielibyśmy pewne podium. Na chwilę obecną mamy piąte, bardzo dobre miejsce i niewiele brakuje do trzeciego miejsca. Jeśli wszyscy się zaangażujemy to odniesiemy sukces. Rywalizacja odbywa się w czerwcu. Apel do najmłodszych, do rodziców: każdy, kto ma rower, zakłada kask i pedałujemy dla gminy Biała Podlaska.

Park w Wilczynie tego dnia tętnił życiem, właśnie tak, jak wyobraża sobie to od lat radny Tomasz Wołowik, dla którego rozwój tej miejscowości to jeden z priorytetów skłaniających do intensywnego działania w radzie gminy.

Bardzo mnie to cieszy, mamy tu dzisiaj gwar. Ten park to moje oczko w głowie, pierwotnie sam w nim organizowałem Dzień Dziecka, później do tego włączyła się gmina i co roku, cyklicznie organizujemy imprezę, na którą ludzie tłumnie przybywają, łącznie z dziećmi. To miejsce, gdzie dzieci mogą odpocząć, wybawić się razem z rodzicami. Miejsce jest bardzo klimatyczne, bo mamy pięć hektarów parku, więc przy słońcu i upale jest cień, którego każdy potrzebuje. Jest miło posiedzieć, można porozmawiać w gronie znajomych – stwierdza radny Tomasz Wołowik, jeden z organizatorów wydarzenia, który na co dzień dokłada wszelkich starań, by uczynić z parku w Wilczynie jeszcze bardziej atrakcyjne miejsce. – W tej chwili mamy wyremontowany dworek, ogrodzenie jest w trakcie budowy, do użytku został już oddany budynek gospodarczy. W planie mamy budowę alei z oświetleniem, oczywiście nie wszystko na raz. Myślę, że tu już nic więcej do szczęścia nie trzeba, by to miejsce piękniało.

Słońce, zielone tereny, świeże powietrze i liczne atrakcje – z pewnością ten festyn przyczynił się do radości i uśmiechów na twarzach najmłodszych. Aby Dzień Dziecka nie trwał jednak tylko przez jeden dzień i tylko przez krótkie lata młodości, włodarz gminy Konrad Gąsiorowski składa za naszym pośrednictwem długoterminowe życzenia i proponuje wyjątkową receptę, którą jest zachowanie w sobie pierwiastka dziecka na zawsze. 

Przede wszystkim życzę uśmiechu na twarzy każdego dnia, samych dobrych ludzi wokół siebie, spełnienia wszystkich marzeń. Dzieciaczki, dzieciństwo to wasz najlepszy okres, wierzcie mi, bo przeżyłem już trochę lat, później będzie już tylko gorzej. Dlatego wykorzystajcie dzieciństwo na maksa, jak najlepiej, bawcie się bardzo dobrze. Rodzice – to też wasze święto, bo dorośli też muszą mieć w sobie pierwiastek dziecka, pielęgnujcie ten pierwiastek, dzięki temu będziecie łatwiej znosili znoje dnia codziennego i efektywnie przeżywali dobre dni.

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Biała Podlaska
zdjęcia: Małgorzata Mieńko
film: Małgorzata Mieńko
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama