Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Żabce: Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy za kółkiem. Gdy tymczasem trzeźwa żona robiła za pasażera…

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 31-latek siedzący za kierownicą Skody. Jego manewry na „krajowej dwójce” zaniepokoiły jadącego za nim kierowcę. Wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwili mu jazdę oraz wezwali mundurowych. Wówczas okazało się, że razem z nim podróżowała trzeźwa żona posiadająca uprawnienia...

Dyżurny komisariatu w Międzyrzecu Podlaskim otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierowcy. Do zdarzenia doszło na „krajowej dwójce” w miejscowości Żabce. Z relacji zgłaszającego wynikało, że wspólnie z drugim świadkiem uniemożliwił jazdę kierowcy osobowej Skody. Mężczyzna wykonywał niebezpieczne manewry, nie trzymał też toru jazdy co zaniepokoiło podróżującego za nim kierowcę, dlatego uniemożliwił mu dalszą jazdę. Zaalarmował też stróżów prawa.

Na miejscu mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Za kierownicą osobówki siedział 31-latek, od którego czuć było wyraźnie spożyty alkohol. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Razem z nim podróżowała trzeźwa i posiadająca uprawnienia żona…

Ustalamy wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Dziękujemy również zgłaszającemu za obywatelską postawę. To już kolejne zgłoszenie, które w ostatnim czasie wpłynęło do mundurowych. Pomogło ono wyeliminować z ruchu kierowcę stanowiącego śmiertelne zagrożenie zarówno dla siebie jak też innych uczestników ruchu drogowego.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Osoby które wsiadają za kierownicę „na podwójnym gazie” muszą też liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami finansowymi, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska / podinspektor Beata Miszczuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama