Ewa i Szymon z medalami mistrzostw Taekwon-do w Brzegu Dolnym

XXXI Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Brzegu Dolnym przyniosły podiumowe sukcesy zawodnikom Taekwon-do MKS Żak w Białej Podlaskiej. Szymon Mazur zdobył medal srebrny i wicemistrzostwo, a Ewa Szymczuk brązowy.

Na XXXI Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Brzegu Dolnym w dniach 24-26 maja wystartowało 316 zawodniczek i zawodników z 47 klubów z Polski.

Taekwondo Biała Podlaska MKS Żak i miasto Biała Podlaska reprezentowali Szymon Mazur i Ewa Szymczuk oraz trener klubu Zbigniew Kapela.

W konkurencji walk do 55 kg Szymon Mazur stoczył 6 pojedynków i zdobył srebrny medal, natomiast Ewa Szymczuk w walkach do 60 kg, również po sześciu pojedynkach, wywalczyła brązowy medal oraz zajęła 5 miejsce w konkurencji techniki specjalnych spośród 75 startujących zawodniczek.

To świetny sezon dla klubu i duży sukces młodych zawodników. Gratulujemy!

materiał: Zbigniew Kapela, MKS Żak
opracowanie: Anna Ostapiuk