Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Nitras w AWF. Minister Sportu wręczył stypendium Weronice Zielińskiej. Bialczanka pojedzie do Paryża? (film)

W poniedziałek, 27 maja br., o godz. 14:40 w Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbył się briefing prasowy Ministra Sportu i Turystyki Sławomira Nitrasa na temat przygotowań polskich olimpijczyków do letnich igrzysk w Paryżu oraz realizacji programu „Aktywna Szkoła”. W spotkaniu z mediami udział wzięła również Mistrzyni Europy w podnoszeniu ciężarów Weronika Zielińska.

Minister Nitras w swoich słowach okazał ogromny zachwyt poziomem rozwoju Białej Podlaskiej zarówno pod względem sportowym jak i naukowym. W szczególności pozytywne emocje wzbudziła rozmowa ministra sportu i turystyki z mieszkańcami Białej Podlaskiej chętnie korzystających ze ścieżek rowerowych. – Ogromną satysfakcję sprawiło mi dzisiejsze spotkanie z grupą mieszkańców Białej, którzy są pasjonatami jazdy na rowerach. To rzeczywiście jest imponujący projekt, za który dziękuje wszystkim prezydentom miast zgromadzonych w inicjatywie rowerowego miasta. – mówił minister.

Bardzo ważne jest dla Nitrasa wyrównanie szans w sporcie dla kobiet. Główna bohaterka tego spotkania Weronika Zielińska jest idealnym dowodem na to, że warto zauważyć udział i potencjał kobiet w każdej dziedzinie sportu. Weronika jest mistrzynią Europy w podnoszeniu ciężarów. Swoją pasję do sportu łączy sukcesywnie z nauką. Dziewczyna ma bardzo ambitne zamiary będące na wyciągnięciu jej ręki a mianowicie wzięcie udziału w letnich igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Weronika Zielińska przyszła olimpijka zachęca również innych studentów uczelni AWF w Białej Podlaskiej do korzystania z możliwości jakie daje uczelnia.

Korzystam z laboratorium, w którym analizujemy moją technikę moją technikę, czy technikę kolegów i koleżanek z sekcji. Fajnie by było ja rozszerzyć na większą ilość zawodników i zawodniczek. – mówiła Zielińska.

Sport to zdrowie warto próbować swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych do czego przyłącza się również trenerka Weroniki Zielińskiej, czyli – korzysta się z postępu technologii, korzystamy z coraz to lepszych narzędzi i telefonów. Nie zamykajmy świata sportu właśnie na rozwój takich możliwości. Podsumowaniem było wystąpienie Rektora uczelni AWF Jerzego Sadowskiego z podziękowaniami i szczerym wyrazem zaufania wobec deklaracji złożonych przedtem przez Ministra sportu i turystyki Sławomira Nitrasa, który w trakcie konferencji docenił osiągnięcia Weroniki Zielińskiej wręczając jej gratyfikację finansową.

 

materiał: Akademia Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej
tekst: Sylwia Łukaszuk
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama