Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Rolki, wykład, konkurs i ognisko – gmina Drelów przeciwdziała uzależnieniom (film) (galeria)

W słoneczne majowe popołudnie trasą Zahajki-Przechodzisko-Drelów wyruszyło 19 rolkarzy biorących udział w pierwszym etapie imprezy "Przejazd rolkowy" zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drelowie we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Tego dnia uczestnicy wydarzenia wzięli również udział w wykładzie dotyczącym unikania używek, rozstrzygnięciu gminnego konkursu profilaktycznego oraz wspólnym ognisku.

25 maja 19 rolkarzy zgromadziło się przy kaplicy w Zahajkach, skąd po rozgrzewce poprowadzonej przez Andy-ego, współtwórcę grupy rolkowej Go Skating, wyruszyli w trasę wiodącą przez Przechodzisko do Drelowa.  

Organizatorami wydarzenia były Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie i Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, wsparcia udzielili strażacy OSP Drelów, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników przejazdu rolkowego, a także radni Ewa Tarasiuk i Mirosław Magier, który jest instruktorem jazdy na rolkach i prowadzi grupy rolkowe.

Na miejscu czekał na nich wykład w tematyce profilaktyki uzależnień, który wygłosił prezes Fundacji Pomocy Osobom Uzależnionym i Ich Rodzinom we Wsi Dołha „Odnaleźć Siebie”, terapeuta uzależnień Robert Leśniak. W programie było również ognisko z kiełbaskami i wspólne zabawy.

Tego dnia odbyło się również rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Serce kocha sport – używkom mówimy stop”, który został zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Drelowie i jej filie w Szóstce i Żerocinie we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drelowie. W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-VIII ze szkół podstawowych, którzy wykonali plakaty nawiązujące do hasła przewodniego. Celem konkursu było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problem uzależnień, promowanie profilaktycznych zachowań i promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i postaw prozdrowotnych, zaangażowanie młodych ludzi w działania profilaktyczne poprzez uświadamianie zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu oraz innych substancji psychoaktywnych, a także rozwijanie i pobudzenie wyobraźni oraz kreatywności twórczej.

Komisja konkursowa powołana przez organizatora oceniła 56 prac i przyznała następujące miejsca oraz wyróżnienia:

– kat. dzieci do lat 10

I miejsce Milena Konaszewska
II miejsce Rozalia Kozłowska
III miejsce Dominika Kot
wyróżnienie: Jagoda Sworczuk, Lena Martyniuk, Inga Zając

– kat. dzieci powyżej 10 lat

I miejsce Wiktoria Plywacz
II miejsce Nikola Lep
III miejsce Alicja Sławińska
wyróżnienie: Anna Ciok, Zofia Pepa

fot. Gminna Biblioteka Publiczna w Drelowie

Galeria zdjęć – poniżej.

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
film: Anna Ostapiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama