Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Jubileuszowy Piknik Olimpijski. Nie zabrakło sportowców z Terespola (galeria)

Jubileuszowy, 25. Piknik Olimpijski, odbył się w sobotę w dniu 25 maja 2024 roku, na terenie Parku Kępa Potocka w Warszawie. Myślą przewodnią jubileuszowego spotkania były zbliżające się Igrzyska XXXIII Olimpiady Paryż 2024 oraz 100-lecie udziału niepodległej Polski w najważniejszej imprezie sportowej świata – igrzyskach olimpijskich oraz 100-lecie zdobycia pierwszych polskich medali olimpijskich przez drużynę kolarzy torowych oraz jeźdźca Adam Królikiewicza.

Jak zwykle w wydarzeniu wziął udział Klub Olimpijczyka z Terespola. 52 osoby reprezentujące obie terespolskie szkoły miały unikatową możliwość spotkań z Olimpijczykami i polskimi medalistami igrzysk olimpijskich. Spotkaliśmy obecne gwiazdy igrzysk i tych, których oklaskiwaliśmy w przeszłości, a pamiętamy często tylko z telewizji. Wśród spotkanych nie zabrakło tych, którzy gościli również w Terespolu. Wzięliśmy udział w wielu konkurencjach sportowych, konkursach, warsztatach edukacyjnych, grach i zabawach.

Program sportowy Pikniku w tym roku obejmował 50 stanowisk popularyzujących różnorodne formy ruchu i dyscyplin sportowych, aktywny i prozdrowotny tryb życia, a także – rowerową sztafetę z Tokio do Paryża, rodzinne wyścigi kajakami, rywalizację na deskach sup i na ergometrach, a także turniej bokserski, czy festiwal food tracków. W sportowej rywalizacji zdobyliśmy mnóstwo nagród i gadżetów. Jeden z naszych uczniów wygrał 2 bilety na mecz Polska – Turcja!

materiał: Krystyna Pucer Klub Olimpijczyka w Terespolu
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama