Radio

BiperTV

Facebook

Galerie

Wydarzenia

Artykuły

Szukaj

Reklama

Reklama

Co słychać na placu budowy A2? Wiemy co z odcinkiem do Dobrynia. Jest też kilka słów o S19

A2 Kałuszyn - Groszki i A2 Siedlce Zach. - Siedlce Płd. oddane zostaną jeszcze w tym roku. W przyszłym pojedziemy odcinkiem Groszki - Siedlce Zach.. Odcinki do Białej Podlaskiej oddawane będą do ruchu w miarę postępu prac. (dop. red.: w naszej ocenie będzie to 2026 rok). S19 - Via Carpatia odcinek Międzyrzec Podlaski - Łosice - Sarnaki na etapie wydania decyzji środowiskowej.

A2 na wschód od stolicy
Po wschodniej stronie Warszawy 101 kilometrów A2 jest w budowie. To siedem odcinków realizacyjnych od końca obwodnicy Mińska Mazowieckiego do węzła Biała Podlaska. Plan jest taki, by w tym roku udostępnić kierowcom dwa odcinki Kałuszyn – Groszki i Siedlce Zach. – Siedlce Płd., natomiast środkowy odcinek pomiędzy węzłami Groszki i Siedlce Zach. w 2025 r. Do czasu oddania do ruchu odcinka od w. Groszki do w. Siedlce Zachód ruch odbywać się będzie po istniejącej DK2. Kolejne odcinki do Białej Podlaskiej będą oddawane do ruchu w miarę postępu prac.

32 kilometry do granicy państwa w projektowaniu
W toku jest umowa na wykonanie projektu budowy autostrady A2 od węzła Biała Podlaska do przejścia granicznego w Kukurykach, wraz z uzyskaniem decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Zadanie podzielone jest na trzy odcinki:

1. Biała Podlaska – Kijowiec
2. Kijowiec – Dobryń
3. Dobryń – Kukuryki

Dla dwóch odcinków prowadzone jest postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji ZRID przez Wojewodę Lubelskiego. Obecnie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Lublinie analizuje raporty środowiskowe, w ramach ponownej oceny oddziaływania drogi na środowisko. W III kwartale 2024 r. planujemy ogłosić przetargi na realizację robót na dwóch odcinkach. Termin jest uzależniony od uzyskania decyzji ZRID.
Prace związane z odcinkiem trzecim zależne są od unormowania sytuacji geopolitycznej z Białorusią.

S19 – Via Carpatia
Dla 33 km drogi ekspresowej S19 (na odcinku granica z woj. podlaskim – Łosice – granica z woj. lubelskim), przebiegającej przez teren województwa mazowieckiego, prowadzone są obecnie prace związane z przygotowaniem Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej. Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska prowadzi postępowanie administracyjne zmierzające do wydania decyzji środowiskowej.

 

tekst: Małgorzata Tarnowska główny specjalista Pion Dyrektora Oddziału komórka ds. komunikacji Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Warszawa
grafika: www.gov.pl/web/gddkia-warszawa
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Udostępnij
Wyślij tweeta
Wyślij e-mailem

2 odpowiedzi

  1. Papierologia nas zabije. Ja rozumiem , że trzeba wszystko przeliczyć sprawdzić bo ktoś składający podpis odpowiada głową, za prawidłowości. Ale urzędniki olewają terminy. Nic ich nie dopinguje do szybszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama